Życie zaczyna się po 50. – skok ze spadochronem dla seniora

Skok ze spadochronem w tandemie czyli skok tandemowySkok ze spadochronem w tandemie czyli skok tandemowy

Wydaje Ci się, że lata młodości masz już dawno za sobą, a ekstremalne przeżycia i niecodzienne emocje możesz mieć jedynie w swoich wspomnieniach? Nic bardziej mylnego. Nie istnieje granica wieku, po której przekroczeniu jest już za późno na spełnianie marzeń. Zdarzyło Ci się kiedykolwiek wyobrażać jakie uczucie towarzyszy ptakom podczas lotu? A może chcesz poczuć prawdziwą wolność? Nic prostszego – skocz ze spadochronem w tandemie.

Co to jest skok ze spadochronem w tandemie?

Rodzaj skoku ze spadochronem, który odbywa się w dwie osoby nazywamy tandemowym. Jest to asażer, czyli chętny, który zgłasza się na skok oraz tandem pilot, czyli doświadczony instruktor, który dba o bezpieczeństwo i wszelkie szczegóły techniczne podczas trwania całego wydarzenia. Instruktor przeprowadza na ziemi, przed skokiem ze spadochronem, szkolenie w trakcie którego dokładnie wyjaśnia wszelkie wątpliwości i dokładnie opowiada o poszczególnych etapach całego wydarzenia. Następnie zakłada pasażerowi uprząż. Po takim przygotowaniu udają się do samolotu, z którego wyskakują po osiągnięciu odpowiedniej wysokości. Swobodne spadanie (czyli czas od momentu wyskoku, do otwarcia spadochronu) trwa kilkadziesiąt sekund i jest to najbardziej emocjonujący etap skoku. Po otwarciu czaszy tandem jeszcze przez kilka minut szybuje w powietrzu, a pasażer może podziwiać piękne widoki i cieszyć się wolnością towarzyszącą ptakom. Ostatnim etapem podniebnej przygody jest lądowanie na nogach instruktora.

Czy na pewno mogę skoczyć ze spadochronem w tandemie?

Tak naprawdę nie ma zbyt wielu ograniczeń, które uniemożliwiają przeciętnemu człowiekowi skok ze spadochronem. Nie są wymagane żadne badania lekarskie, ani doświadczenie. Nie potrzeba długich szkoleń i nie istnieje żadna granica wieku. Wystarczy ogólnie dobry stan zdrowia. Czynnikami, które wykluczają skok tandemowy są poważne schorzenia kręgosłupa, ostra niewydolność układu oddechowego lub krążenia, waga powyżej 110kg oraz wrodzona łamliwość kości.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stanu zdrowia pasażera warto jest skonsultować się z lekarzem, który najlepiej oceni, czy taki skok będzie bezpieczny. Tak naprawdę praktycznie każdy może spróbować tej niecodziennej przygody, a wiek nie gra tu najmniejszej roli.

Czy skok ze spadochronem w tandemie jest bezpieczny?

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości sprzętu oraz doskonałemu przygotowaniu instruktorów skoki spadochronowe są bardzo bezpiecznym sportem. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek niedopatrzeniach w kwestiach technicznych. Do skoku ze spadochronem używa się specjalnie dostosowanych spadochronów, a uprzęże wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Tandem pilot zawsze jest doskonale przygotowanym skoczkiem, który na swoim koncie ma tysiące skoków i szczegółowe szkolenie, a także badania lekarskie zapewniające całkowitą gotowość do podjęcia tego typu aktywności. Nie ma żadnych wymówek – skoki spadochronowe w tandemie są całkowicie bezpieczne.

Ile kosztuje skok ze spadochronem w tandemie?

Ceny skoku ze spadochronem są uzależnione między innymi od wybranej wysokości wyskoku. Za opcje 3000m. zapłacimy od 550zł, a za 4000m. około 700zł. Różnią się one czasem swobodnego spadania (przy drugiej wersji jest on prawie dwukrotnie dłuższy). Warto też za 250zł dokupić filmowanie ze zdjęciami, aby wracać do tej wyjątkowej przygody w dowolnym momencie i móc bez problemu podzielić się szczęściem ze znajomymi. Wszystkie szczegóły oraz dostępne promocje na skok tandemowy znaleźć można na www.skydive.pl

Nigdy nie jest za późno, aby spełnić swoje marzenie. Skok ze spadochronem będzie wyjątkowym przeżyciem bez względu na wiek. Doskonale nadaje się na prezent z okazji przejścia na emeryturę, czy też uświetnienia urodzin (bez znaczenia czy są to 50, 60, 70, czy którekolwiek). Ograniczenia istnieją jedynie w naszych głowach, a kto powiedział, że na emeryturze nie można przeżyć drugiej młodości? Zrób coś szalonego, spraw sobie lub bliskiej Ci osobie prezent, którego pozazdroszczą znajomi, dzieci, a nawet wnuki. A może zdecydujecie się na podniebną przygodę wspólnie?

Słuchmed badanie słuchu za darmo