Zioła – sposób na poprawę pamięci seniora

Kurs zielarskiKurs zielarski

Czy wiesz, że zioła mogą wywierać ogromny wpływ na funkcjonowanie mózgu? Poznaj niesamowite właściwości wybranych gatunków.

Zioła na poprawę pamięci

Nasze ciało zmienia się wraz z upływem czasu. Niestety, zdecydowana większość wspomnianych zmian odbija się na naszym organizmie w sposób negatywny. Z wiekiem następuje spadek metabolizmu, odczuwamy sporą ilość dolegliwości bólowych, a nasz mózg może – choć nie musi! – spowolnić budowę nowych komórek, które posiadają niebagatelny wpływ na percepcję, świadomość, wyobraźnię czy też szybkość kojarzenia. Na szczęście istnieją proste, sprawdzone, a co najważniejsze w pełni naturalne sposoby na poprawę pracy mózgu. Jakie konkretnie? Choćby odpowiednio dobrane zioła. Sprawdź, po które z nich warto sięgnąć, by zachować sprawny umysł bez względu na wiek.

Gotu Kola

Gotu Kola to roślina, którą spotkać można głównie na terenie Himalajów. Jej moc docenili taoistyczni mistrzowie oraz jogini, którzy zwykli nazywać gotu kolę ziołem długowieczności. Nie ma w tym jednak absolutnie nic dziwnego, gdyż – jak udowodniły to liczne badania – opisywana roślina w istocie wywiera niezwykle korzystny wpływ zarówno na funkcjonowanie mózgu, jak i całego organizmu ludzkiego. W praktyce gotu kola stymuluje funkcje kory mózgowej odpowiadającej m.in. za pamięć, świadomość, percepcję, zdolności myślowe, intelekt oraz liczne czynności mózgowe. Dzieci spożywające gotu kolę – w porównaniu do swoich rówieśników – były bardziej uważne, silniej skoncentrowane na wykonywanych zajęciach, spokojniejsze, a ponadto chętniej rozwijały swoje umiejętności.

Lwia grzywa

Lwia grzywa – określana również mianem soplówki jeżowatej – to rodzaj grzyba leczniczego, którego walory wykorzystywane są przez azjatycką medycynę ludową od tysięcy lat. Badania przeprowadzone przez japońskiego dr Hirokazu Kawagishi jasno wykazały, iż wpływ lwiej grzyby związany jest z jej indukującym wpływem na aktywność nerwowego czynnika wzrostu (ang. NGF – nerve growth factor). Wspomnianym czynnikiem jest natomiast bioproteina, która odpowiada za regenerację neuronów mózgowych. Deficyt NGF stanowi zaś jedną z głównych przyczyn rozwoju Alzheimera.

Ginko Biloba

Ginko Biloba – czyli miłorząb japoński – to najstarszy gatunek drzew obecnych na naszej planecie. Liście miłorzębu japońskiego od lat wykorzystywane są do produkcji popularnych suplementów ziołowych, które zyskały liczne grono klientów zarówno na terenie Europy, jak i USA. W praktyce ekstrakt pozyskiwany z ginko biloba wpływa na poprawę pamięci, a nawet – w połączeniu z witaminą C – koryguje mentalne deficyty powstałe na skutek działania fluorków.

Jak widać na powyższych przykładach, rośliny mogę wykazywać wręcz niesamowite właściwości zdrowotne. Więcej na ich temat dowiesz się zapisując na kurs zielarski. Serdecznie zapraszamy!