Zegarki Meccaniche Veneziane – co warto wiedzieć na temat tej marki?

Meccaniche VenezianeZapierający dech w piersiach zegarek Meccaniche Veneziane.
Zegarki Meccaniche Veneziane to połączenie stylu oraz świetnej jakości. Szwajcarska precyzja oraz włoski design, jaki charakteryzuje te czasomierze, sprawia, że jest to propozycja dla prawdziwych dżentelmenów. Właściciele tej firmy od wielu lat dążą do perfekcji i nie ma co się oszukiwać, wychodzi im to naprawdę świetnie, gdyż zegarki Meccaniche Veneziane zachwycą nawet najbardziej wymagające osoby. Co warto wiedzieć o tych czasomierzach?

Włoski styl i szwajcarska precyzja – zegarki Meccaniche Veneziane

Prawda jest taka, że każda marka powstaje po to, aby zawojować konkretny rynek. Dokładnie taki sam celu mieli twórcy Meccaniche Veneziane, którzy czuli potrzebę przeniesienia zapomnianych już tradycji do naszych czasów. Jak się można domyślić, wyszło im to naprawdę świetnie. Jednak o czym tak naprawdę mowa? Przede wszystkim o zegarmistrzowskim dziedzictwie, które w samej Wenecji, jak i jej okolicach spopularyzowane jest od setek lat. To właśnie ten obszar Włoch jest jego kolebką i jego każdy mieszkaniec po prostu o tym wie. Właściciele Meccaniche Veneziane byli po prostu bardzo stęsknieni za tamtymi tradycjami i postanowili odwołać się do nich w XXI wieku. Owocem ich pracy są zegarki Meccaniche Veneziane, które zapierają dech w piersiach znawcom tej dziedziny.

Jak wyglądały początki marki Meccaniche Veneziane?

Aktualnie marka Meccaniche Veneziane jest niezwykle popularna i szturmem podbija rynki na całym naszym globie. Prawda jest jednak taka, że jej początki wcale nie były takie łatwe. Ogromnie pomocna okazała się akcja crowdfundingowa, jaka została zorganizowana na popularnym serwisie o nazwie Kickstarter. Sprawiła ona, że firma Meccaniche Veneziane zdobyła konieczne środki i wypłynęła na szerokie wody w branży zegarmistrzowskiej. Marka ta sprzedaje swoje zegarki w ponad 50 krajach, a publikacje na jej temat możemy czytać na takich portalach jak TechCrunch, Watchuseek oraz Business Insider.

Meccaniche veneziane

Stylowy zegarek Meccaniche Veneziane

Co otrzymujemy kupując zegarek Meccaniche Veneziane?

Po zakupie zegarka każdy z nas skupia się właśnie na nim. Oczywiście czasomierze Meccaniche Veneziane są najwyższej klasy, jednak to, co wyróżnia tę markę to światowej klasy dodatki. Wszyscy doskonale wiemy, że włoska kultura jest pod tym względem niesamowita, dlatego z pewnością nie będziemy zawiedzeni. Dla każdego z pewnością niezwykle urzekające będą paski, które tworzone są z najwyższej jakości toskańskich skór. Profesjonaliści własnymi rękoma, za sprawą techniki roślinnego garbowania, oprawiają je, aby ich wygląd zapierał nam dech w piersiach. Nie bez znaczenia są również pudełka, które także są ręcznie produkowane. W większości wypadków produkuje się je z drzewa wiśni, czy też orzecha włoskiego, a sami właściciele Meccaniche Veneziane podkreślają, że są one symbolem wieloletniej rzemieślniczej tradycji Friuli-Wenecji Julijskiej.

Jakie kolekcje zegarków oferuje nam Meccaniche Veneziane?

Meccaniche Veneziane Nereide, czyli zegarki dla fanów mórz i oceanów

Kolekcja Nereide 4.0, jaka została przygotowana przez Meccaniche Veneziane to odwołanie do jednej z weneckich łodzi podwodnych. Równo 107 lat temu została ona dołączona do elitarnego grona, jakim jest królewska flota Włoch. Co więcej, w czasie I Wojny Światowej łódź ta przemierzała wody Adriatyku. Niestety kilka lat po tym została ona zatopiona przez jeden z niemieckich okrętów wojennych. Jak się można domyślić, design zegarków z kolekcji Nereide 4.0 odnosi się właśnie do tej łodzi. Najważniejszą cechą tych czasomierzy jest wodoodporność, która wynosi imponujące 200 metrów w niektórych modelach. Mechanizm MV285 to serce zegarków z tej kolekcji, dzięki któremu możemy być pewni, że posłużą nam one przez wiele lat. Równie istotne są zdobienia pasami genewskimi, czy też perłowe szlify, które wykańczają każdy czasomierz.

Meccaniche veneziane

Ponadczasowy zegarek Meccaniche Veneziane Nereide

Redentore 4.0 – wenecka tradycja zegarmistrzowska w najlepszym wydaniu

Z języka włoskiego “redentore” znaczy “zbawca”. Zegarki, jakie się w niej znajdują inspirowane są setkami prac niejakiego Andrei Palladio – weneckiego architekta. Tworzył on w XVI wieku, a jego domeną był styl neoklasycystyczny, dlatego zegarki z tej kolekcji charakteryzują się klasycznym designem oraz minimalizmem. Najważniejszą cechą Redentore 4.0 jest diamentowy szlif, który prezentuje się cudownie. Całość dopełnia cyferblat okryty szafirowym szkłem wraz z powłoką antyrefleksyjną.

Meccaniche veneziane

Męski zegarek Meccaniche Veneziane Redentore

Włoska tradycja – Meccaniche Veneziane Arsenale

Meccaniche Veneziane Arsenale to seria zegarków, która jest wręcz zarezerwowana dla panów, którzy wielbią ciemne czasomierze. Kolekcja ta jest hołdem dla zbrojowni oraz stoczni Arsenał, jaka znajduje się w Wenecji. To właśnie w tych miejscach za czasów Republiki Weneckiej budowane były wojenne okręty oraz statki handlowe. Satynowe wstawki, tarcza tapissierie oraz oczywiście trójwymiarowy krzyż to trzy aspekty, które świadczą o powiązaniu zegarków z serii Meccaniche Veneziane Arsenale właśnie z tymi miejscami.

Meccaniche veneziane

Zegarek męski Meccaniche Veneziane Arsenale

Zegarki Meccaniche Veneziane, czyli najwyższa jakość wykonania

Zegarki Meccaniche Veneziane to klasa oraz świetny wygląd w najlepszym wydaniu. Czasomierze te mają swoją duszę, a cała marka, jak i każdy pojedynczy zegarek został stworzony z jakiegoś powodu. Dzięki temu wiemy, że nie nosimy na ręku jedynie czegoś, co odmierza czas, a coś, co jest częścią włoskiej tradycji. Jeśli cenisz zegarki wykonane w manufakturach, które wyróżniają się doskonałym stylem, sprawdź ofertę marki Meccaniche Veneziane.