Zapalenie pochwy po menopauzie

tantum rosa a menopauzaMenopauza po 45 roku życia? Niestety tak.

Jeśli jesteś kobietą po 45. roku życia to być może wchodzisz właśnie w okres okołomenopauzalny. Spokojnie, to naturalna kolej rzeczy! Zanim doświadczysz menopauzy, a więc ostatniej miesiączki, Twoje jajniki będą wytwarzać coraz mniej estrogenów. Kilmakterium pojawi się kilka lat przed menopauzą i zakończy parę lat po niej. Musisz przygotować się na szereg dolegliwości występujących w tym czasie.

Objawy menopauzy

Większość kobiet doświadcza uderzeń gorąca, kołatania serca, zimnych dreszczy, kłopotów z pamięcią, drażliwości, spadku nastroju i bezsenności. Spowodowane jest to zmniejszeniem poziomu hormonów płciowych. Zachwiana równowaga hormonalna, tęsknota za młodością i dorastanie dzieci sprawia, że klimakterium budzi złe skojarzenia. Jeśli jednak będziesz dbać o swoje zdrowie i zaakceptujesz fakt bycia dojrzałą kobietą, możesz nadal cieszyć się życiem!

Atroficzne zapalenie pochwy

Koniec menopauzy nie musi być równoznaczny z zakończeniem przykrych dolegliwości. Cześć kobiet doświadcza w tym czasie zanikowego zapalenia pochwy spowodowanego atrofią nabłonka. Pochwa staje się bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne i wszelkiego rodzaju bakterie. W tym czasie możesz odczuwać suchość, pieczenie i świąd miejsc intymnych. Atrofia atakuje nie tylko układ płciowy, ale i cewkę moczową. Objawia się utratą owłosienia łonowego i spłaszczeniem wzgórka łonowego. Skutkować może to nietrzymaniem moczu i zakażeniami pochwy, pęcherza moczowego oraz sromu.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: http://tantumrosa.pl/atroficzne-zapalenie-pochwy/.

Dolegliwości po menopauzie

Jeśli objawy klimakterium nie są silne, mogą pomóc Ci domowe sposoby. Olejek z wiesiołka pomoże na suchość pochwy, a skołatane nerwy ukoi herbata z melisy. Wiotczeniu skóry zaradzą olejki z pestek winogron wcierane w ciało. Zaleca się też jedzenie produktów bogatych w hormony roślinne, np. soczewicy, granatu, daktyli, winogron, grejpfruta. To sposoby naszych babć i choć są nieinwazyjne, mogą okazać się nieskuteczne przy zapaleniu pochwy. Pamiętaj, że infekcji dróg rodnych nie można lekceważyć. Jeśli odczuwasz dyskomfort w okolicach intymnych koniecznie udaj się do lekarza.

Tantum Rosa przyniesie Ci ulgę

Obawiasz się suchości pochwy i związanych z nią powikłań? W walce z przykrymi dolegliwościami pomoże Ci Tantum Rosa. To lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i odkażającym. Poleca się stosować go w przypadku zapalenia sromu i pochwy lub szyjki macicy. Warto stosować go prewencyjnie przed i po operacjach ginekologicznych oraz po chemioterapii i radioterapii. Jak Tantum Rosa działa? Zawiera chlorowodorek benzydaminy, który ma właściwości kojące.

Nigdy nie używałaś tamponów i obawiasz się wszelkich środków dopochwowych? Niepotrzebnie! Tantum Rosa to roztwór, którym szybko i łatwo przeprowadzisz płukanie pochwy. Lek sprzedawany jest ze specjalnym aplikatorem umożliwiającym wygodne stosowanie. Wystarczy, że wprowadzisz go do pochwy i wyciśniesz butelkę zawierającą specyfik. Aby czynność ta była dla Ciebie komfortowa, wykonaj ją leżąc w wannie lub stojąc pod prysznicem. Możesz też usiąść na bidecie lub sedesie. Ważne, byś nie krępowała swoich ruchów. Po płukaniu nie zmieniaj przez chwilę pozycji.

Aby lek mógł odpowiednio działać, powinnaś pamiętać o jego należytym dawkowaniu. Zaleca się płukać pochwę 1 lub 2 razy na dobę. Wszelkie wątpliwości powinnaś rozwiać w gabinecie ginekologicznym. Lekarz może polecić Ci częściej przyjmować specyfik, ale bez jego wiedzy nie podejmuj tego typu decyzji. Uważnie przeczytaj ulotkę i obserwuj swoje ciało. Jeśli jesteś uczulona na któryś ze składników specyfiku, nie powinnaś go stosować. Jeśli leczysz się sama, nie rób tego dłużej niż przez tydzień. Powinnaś stosować Tantum Rosa minimum 3 dni.

Czuj się kobieco w każdym wieku!

Kobiecość nie jest zależna od wieku. Możesz czuć się atrakcyjnie po menopazie, masz do tego prawo! Najważniejsze, byś zaakceptowała upływający czas i nauczyła się dostrzegać uroki dojrzałości. Jesteś teraz mądrą i doświadczoną osobą. Znasz doskonale swoje atuty i potrafisz je podkreślać. Spójrz z uśmiechem w przeszłość i doceń to, co udało Ci się osiągnąć. Realizuj marzenia, ciesz się życiem i atrakcyjnością fizyczną!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!