Zabawy na przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Dzieci na urodzinachPrzyjęcie urodzinowe dla dzieci.
Prezentujemy kilka pomysłów na proste zabawy urodzinowe dla dzieci, dzięki którym dzieci na pewno nie będą się nudzić w ten ważny dla jubilata dzień.


Zabawy na przyjęcie urodzinowe dla Twoich wnuków

Przyjęcie urodzinowe to wielka frajda dla każdego dziecka. Na szczęście, jeśli planujecie zorganizować imprezę w domowym zaciszu, nie musicie wydawać fortuny, aby wszyscy dobrze się bawili. Wystarczy do tego odrobina kreatywności. Dzieci z czasem zapomną o pysznym torcie czy prezentach, natomiast wspomnienie wspaniałej zabawy zostanie z nimi na zawsze.

Zabawa urodzinowa

Zabawy urodzinowe wymagają kreatywności.

W tym dniu wszystkie chwyty są dozwolone! To czas, aby dzieci mogły się wykrzyczeć, wybrudzić i wybiegać. Na najlepszych przyjęciach urodzinowych zawsze jest głośno i wesoło. Warto mieć kilka zabaw w zanadrzu, gdyby któraś z nich jednak nie przypadła dzieciom do gustu. Przygotuj je wcześniej razem z solenizantem lub zrób mu niespodziankę. W obu przypadkach na pewno będzie zachwycony.

A oto kilka naszych propozycji:

Balony

Przywiązujemy dzieciom do kostek nadmuchane balony. Celem zabawy jest zgniecenie baloników pozostałych dzieci, przy jednoczesnym chronieniu własnego. Wygra ten, kto jako jedyny zostanie z całym balonem.

Zakręceni

Jedno z dzieci szybko obraca się wokół własnej osi z otwartymi oczami 10 razy, zatrzymuje się i próbuje podnieść z ziemi piórko, podczas gdy pozostałe dzieci dmuchają, aby mu to uniemożliwić. Wygrywa ten, komu najszybciej uda się osiągnąć cel.

Kalambury

W zależności od liczby dzieci podziel je na 2-3 grupy. Wcześniej przygotuj karteczki z tytułami bajek, książek czy powiedzonkami lub hasłami, które dzieci na pewno znają. Jedno z dzieci losuje karteczkę i próbuje pokazać (lub namalować na tablicy) swojej drużynie hasło w ustalonym przedziale czasu. Jeśli jego drużyna zgadnie, dostaje punkt. Wygrywa drużyna z największą liczbą punktów. Jeśli dzieci nie potrafią jeszcze sprawnie czytać, rób to za nich i na ucho przekazuj hasło do zademonstrowania.

Zwierzaki

Przed zabawą przygotuj karteczki, na których zapiszesz nazwy zwierząt, np. pies, kot, koń, papuga, lew itd. oraz krótką bajkę, która opowiada o przygodach tych zwierzaków. Każde z dzieci losuje jedną karteczkę i jego zadaniem jest naśladowanie dźwięków wydawanych przez to zwierzę, w chwili, gdy wyczytasz jego nazwę. Najśmieszniej jest wtedy, gdy na raz musi odezwać się kilkoro dzieci.

Farby do twarzy

Farby do malowania twarzy to świetny pomysł na przyjęcie urodzinowe. Wybierz te, które mają dołączoną szczegółową instrukcję, dzięki czemu poradzisz sobie nawet z bardziej wymagającymi wzorami. Dzieci mogą wybierać spośród wielu wzorów zwierzątek i postaci z bajek.

Jeżeli natomiast chcecie sprawić dzieciakom jeszcze większą frajdę zorganizujcie jubilatowi urodziny z firmą zewnętrzną. Wtedy urodziny odbędą się np. z ekscytującymi eksperymentami, z produkcją kosmetyków oraz z konstruowaniem robotów! Zerknij również na ofertę warsztatów.