Z wizytą u najstarszej w Polsce seniorki – wycieczki dla grup zorganizowanych

jedzenie w kopalni soliPosiłek u seniorki w Bochni.

Mieć prawie 800 lat! Czy to jest możliwe? W przypadku najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce, jak najbardziej!

Kopalnia Soli Bochnia to najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce. Jest to również najstarszy, nieprzerwanie od 1248 r. działający zakład górniczy. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do prestiżowej Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od 2000 r. jest również Pomnikiem Historii.

Od początku lat 90 XX w. nie wydobywa się już soli, swoją działalność kopalnia poprowadziła w kierunku rozwoju ruchu turystycznego i udostępniła najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska, tworząc unikalną trasę turystyczną. Z czasem podstawowa trasa turystyczna została wzbogacona o unikalną w skali światowej Ekspozycję Multimedialną, która na tle wydarzeń historycznych, prezentuje rozwój górnictwa, zagrożenia, walkę z żywiołami oraz piękno podziemnej natury.

Pociąg w Kopalni Soli

Pociąg w Kopalni Soli Bochnia.

AKTYWNIE I ZDROWO 250 M POD ZIEMIĄ – SPECJALNA OFERTA DLA GRUP SENIORÓW

Wycieczki dla Seniorów to tylko sanatoria i uzdrowiska? Nic bardziej mylnego!

Kopalnia Soli Bochnia przygotowała ofertę specjalnie dla osób powyżej 60 roku życia, którzy zakończenie aktywności zawodowej traktują jak początek prawdziwego życia i czas na podjęcie wszystkich wyzwań, na które do tej pory nie wystarczało czasu.

Bocheńska kopalnia zaprasza grupy zorganizowane seniorów na zwiedzanie trasy turystycznej z ekspozycją multimedialną, oraz poczęstunek ( kawa lub herbata, domowe ciasto), przy specjalnej oprawie muzycznej i świetlnej.

POTRZEBY I OCZEKIWANIA

Kopalnia soli podziemna przeprawa łodzią

Kopalnia Soli Bochnia – podziemna przeprawa łodzią fot. R.Tatomir

Wiemy, że każda grupa wiekowa ma swoje potrzeby i oczekiwania, dlatego w ofercie dla seniorów, kopalnia uwzględniła możliwość ustalenia dogodnej godziny zjazdu do kopalni, terminy omijające szczyt sezonu, zwiedzanie kopalni w formie dostosowanej do kondycji fizycznej uczestników wycieczki, zakończone słodkim poczęstunkiem przy kawie z muzyką w tle.

POBYT BEZPIECZNY JAK W DOMU

W trakcie pobytu w kopalni przez cały czas grupie towarzyszy przewodnik. Jest to osoba, która nie tylko z pasją podzieli się swoją wiedzą historyczną i ciekawostkami z życia dawnej kopalni, ale przede wszystkim dba o komfortowy i bezpieczny przebieg wizyty w zabytkowych, solnych podziemiach.

Ruch turystyczny oraz usługi gastronomiczne realizowane w kopalni odbywają się zgodnie z opracowanymi i wdrożonymi procedurami obowiązującymi w warunkach epidemii Sars-Cov-2.  Oznacza to w praktyce, że podczas pobytu grupy w komorze Ważyn, będziecie tam Państwo jedyną, korzystająca z niej grupą.

ASY W RĘKAWIE SENIORKI

Fotobudka Bochnia

W Kopalni Soli Bochnia można zrobić zdjęcie dzięki fotobudce.

W położonej 250 m pod ziemią komorze Ważyn znajduje się FOTO-BUDKA. Wszystkie wspomnienia z tego miejsca można utrwalić w formie zdjęć (usługa dodatkowo płatna). Grupa może dodatkowo skorzystać z usługi podziemna przeprawa łodzią ( usługa dodatkowo płatna) . Wszystkie szczegóły pobytu ustalane są podczas dokonywania rezerwacji.

Kopalnia dzieli się z wszystkimi uczestnikami wycieczki unikalnym skarbem. Jest nim wszechobecny mikroklimat solnych komór.

BEZCENNY CZAS W GRONIE PRZYJACIÓŁ

Po tygodniach izolacji i niepewności można nareszcie pomyśleć o wspólnym, bezcennym czasie spędzonym w gronie przyjaciół i znajomych. Najlepsze wspomnienia zapewni właśnie wspólny wyjazd, w trakcie którego znajdzie się czas na rozmowę, zwiedzanie ciekawych miejsc, a nawet wspólną zabawę zapewniającą dodatkową porcję zdrowej aktywności.

Wycieczka obejmuje:

  • zjazd do kopalni windą górniczą
  • zwiedzanie trasy turystycznej z przewodnikiem (szczegóły należy ustalić w trakcie dokonywania
  • rezerwacji)
  • przejazd podziemną kolejką
  • wizyta w kaplicy Św.Kingi
  • pobyt w komorze Ważyn
  • poczęstunek w formie kawy lub herbaty oraz pysznej domowej szarlotki
  • wyjazd z kopalni windą górniczą
  • Wszystkim biorącym udział w wycieczce polecamy zabranie wygodnego obuwia, ciepłą odzież
  • oraz dobry humor 🙂

Czas trwania pobytu: około 3 godziny

Oferta dla z grup zorganizowanych (minimum 15 osób powyżej 60 roku życia).

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Informacji udziela i rezerwacji dokonuje:

Biuro Obsługi Klienta Kopalnia Soli Bochnia

Campi 15, 32-700 Bochnia

tel. 14 692 67 52

tel. 14 692 67 54

biuro@kopalnia-bochnia.pl

https://kopalnia-bochnia.pl