Z wizytą u hematologa w Łodzi

Badanie krwi, hematolog w ŁodziBadanie krwi, hematolog w Łodzi

Chorobami krwi i układu krwiotwórczego zajmuje się dziedzina medycyny zwana hematologią. Do dobrego hematologa w Łodzi lekarz internista skieruje na podstawie przeprowadzonych badań krwi. Pacjent w razie pojawienia się niepokojących objawów może samodzielnie zdecydować o wizycie u hematologa, który przeprowadzi wywiad i skieruje na odpowiednie badania. Jakie objawy mogą świadczyć o chorobach hematologicznych? Czym dokładnie zajmuje się lekarz hematolog?

Kiedy na badania do hematologa w Łodzi?

Choroby hematologiczne to choroby krwi i układu krwiotwórczego. Wizyta u dobrego hematologa w Łodzi pozwoli na zdiagnozowanie ewentualnych chorób i podjęcie niezbędnego leczenia. Do obowiązków hematologa należy pobieranie próbek krwi, wykonywanie badań krwi, interpretacja wyników badań, leczenie chorób krwi i układu krwiotwórczego oraz konsultacje z pacjentami, którzy zostali skierowani na wizytę u hematologa przez innego lekarza. Objawy wskazujące na choroby krwi i układu krwiotwórczego to:

  1. Spadek wagi, gorączka, nadmierna potliwość, woskowaty kolor skóry, zaburzenia krzepliwość krwi.

  2. Osłabienie, duszności, bóle głowy i klatki piersiowej, szybkie męczenie się (w przypadku niedokrwistości spowodowanej np. niedoborem żelaza lub witaminy B12). Osoby, które mają niski poziom żelaza we krwi nie mogą być dawcami krwi.

  3. Problemy z widzeniem, zawroty, ból głowy, ból dłoni i stóp, nadciśnienie (mogą to być objawy nadkrwistości zwanej czerwienicą prawdziwą).

W przypadku nagłego pojawienia się powyższych objawów należy skonsultować się z lekarzem. Dobry hematolog w Łodzi przeprowadzi badania i stwierdzi lub wykluczy chorobę.

Wizyta u hematologa w Łodzi – rozpoznanie i leczenie

Wizyta u specjalisty to nie tylko badania krwi. Lekarz hematolog w Łodzi w przychodni Melissamed http://melissamed.pl/hematolog przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem. Im więcej szczegółów pozna lekarz, tym łatwiej będzie zdiagnozować chorobę i rozpocząć leczenie. Jeśli w najbliższej rodzinie znane są przypadki chorób krwi, to ryzyko zachorowania jest większe. Pacjent powinien poinformować lekarza o takich przypadkach. Jeśli przed wizytą wykonano już jakieś badania krwi, to należy pokazać je lekarzowi. Należy też poinformować lekarza o ewentualnych problemach żołądkowych. Do dobrego hematologa w Łodzi może pacjenta skierować inny lekarz, podejrzewający u pacjenta choroby nowotworowe takie jak białaczka lub chłoniak. Leczenie zależy od zdiagnozowanej choroby. Czasami wystarczy zmiana diety (np. w przypadku niedoboru żelaza i łagodnej anemii), a czasami konieczne są dodatkowe badania np. biopsja szpiku, którą wykonuje się u pacjentów z podejrzeniem chorób nowotworowych.

 

Zobacz: Testy i Recenzje

Artykuł może zawierać linki do stron i treści od Partnerów, Sponsorów dzięki którym portal jest bezpłatny.