Wymiana kabiny prysznicowej na wannę z drzwiami – Czy warto?

Wanna z drzwiami to doskonałe rozwiązanie dla seniorów.

Częstym problemem w procesie wyposażania lub dostosowywania łazienek do potrzeb seniorów jest mocno ograniczona przestrzeń. Z tego powodu wielu Polaków decyduje się na kabiny prysznicowe z brodzikami będąc przekonanym, że nie istnieje żadna alternatywa dla takiego rozwiązania. Tymczasem kabina prysznicowa nie jest jedynym dostępnym rozwiązaniem.

Wśród wielu ludzi wciąż funkcjonuje stereotyp, iż kabina prysznicowa to jedyne racjonalne rozwiązanie dla osoby starszej, szczególnie jeśli ma ona do dyspozycji niewielką łazienkę.

Wanna dla seniora pozostaje pojęciem abstrakcyjnym. Jednak istnieją wanny kompaktowe i zarazem wygodne, które mają wiele zalet. Wbrew powszechnej opinii wanna nie musi służyć jedynie do kąpieli i nie musi zajmować większości łazienki. Warto poznać zalety wanien z drzwiczkami i dowiedzieć się, dlaczego warto zastępować nimi kabiny prysznicowe.

Wanna z drzwiami – rozwiązanie uniwersalne

Wanna z drzwiami jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym i nie musi służyć jedynie do kąpieli. Nie ogranicza możliwości higienicznych, jak ma to miejsce w przypadku kabiny. Może posiadać zintegrowane siedzisko, dzięki któremu w pozycji zarówno siedzącej, jak i stojącej można korzystać z niej w dowolny sposób – wystarczy dołączyć parawan, czy zasłonkę. Nie trzeba przy tym rezygnować z możliwości korzystania z kąpieli solankowych, czy innych zabiegów.

Łazienka bez barier - Wanna z drzwiami

Wanna z drzwiami umożliwia nie tylko kąpiel, ale i natrysk.

Jest to także wyposażenie kompaktowe – istnieją modele, które mają od jednego do półtora metra długości. Pozostają przy tym komfortowe i przestronne. Siedzenie w takiej wannie jest bardzo przyjemne, stabilne i bezpieczne. Komfort użytkowania jest znacznie wyższy niż w przypadku stawianych pod prysznicem stołków, czy taboretów. W wannie nie ma także ryzyka upadku w przypadku np. zasłabnięcia. Materiał wanny, w przeciwieństwie do płytek, nie jest zimny w dotyku.

Montaż wanny z drzwiami – prosty i szybki

Przeciwpoślizgowa powierzchnia dna wanny sprawia, że nie staje się ono śliskie po kontakcie z wodą i środkami do higieny ciała. Znacznie podnosi to komfort kąpieli lub natrysku. Pozwala także zaoszczędzić pieniądze przeznaczone na zakup maty antypoślizgowej.

Co ważne – montaż wanny jest relatywnie prosty i szybki. Wykona go każdy instalator urządzeń sanitarnych bez konieczności przeprowadzania remontu łazienki. Mnogość rozmiarów wanien pozwala na dopasowanie ich do niemalże każdej sytuacji w łazience.

Wanna dla seniora nie jest pojęciem abstrakcyjnym – jest to rozwiązanie praktyczne i komfortowe, gwarantujące bezpieczeństwo i przyjemność płynącą z kąpieli. Nie musi ona przy tym zajmować większości przestrzeni dostępnej w niewielkiej łazience. Stanowi dobrą alternatywę dla kabiny prysznicowej.

Warto zapoznać się z ofertą wanien z drzwiami. Można zrobić to na stronie www.lazienkabezbarier.com.pl oraz pod numerem telefonu 609 382 635. 

Zapytaj o bezpłatne materiały informacyjne!