Wygodne meble ogrodowe dla seniorów

technorattanTechnorattanowe meble ogrodowe mają wiele zalet.
Czy seniorzy muszą się żegnać z letnimi wojażami w ogrodzie? Zdecydowanie nie! Ich wiek wcale nie oznacza, że powinni rezygnować z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, w zaciszu własnej enklawy, urządzonej zgodnie z gustami. Powinni za to zwracać uwagę na meble ogrodowe, które wybierają. Chodzi nie tylko o to, by było wygodnie. Liczy się i komfort użytkowania, i łatwość utrzymania w czystości, a także bezproblemowe przechowywanie. Na co postawić będąc w sile wieku?

Meble ogrodowe z tworzywa – lekkość w każdym calu

Pośród corocznych propozycji mebli ogrodowych, nie brakuje tych wykonanych z tworzyw sztucznych. Choć materiał nie budzi wielkiego zaufania, przyglądając się mu już w sklepie, widzimy atuty. Przekonujemy się, że to nie zwykły plastik, lecz wysokiej jakości materiał, który posiada znacznie więcej ciekawych walorów niż dawne wykonania. Dla seniorów meble ogrodowe bazujące na tworzywach sztucznych, są jednym z lepszych wyborów. Dlaczego?

Lekkość – to jedna z najważniejszych zalet. Mając za sobą już 40, 50 czy 60 lat życia, ciało czasami odmawia posłuszeństwa, a kondycja nie jest tak dobra, jak za młodu. Seniorzy korzystając z mebli ogrodowych z tworzyw sztucznych, mogą liczyć na ich małą masę. Przenoszenie zatem krzeseł z tarasu do ogrodu lub w drugą stronę, układanie foteli ogrodowych jeden w drugi, by nocą nie złapała ich wilgoć bądź zabrudzenia, nie sprawiają najmniejszych problemów. Już nie trzeba być siłaczem, by poradzić sobie z porządkowaniem ogrodu, w tym chowaniem czy przenoszeniem mebli ogrodowych.

Co z seniorami wymagającymi, dla których estetyka jest równie ważna, a niekiedy wręcz najważniejsza? I pod tym względem meble ogrodowe z tworzyw są w stanie zadowolić najbardziej wybrednych użytkowników. Oferta sklepu Bazkar.pl to dowód na to, że lekkość, jakość i ładny wygląd, z powodzeniem mogą iść ze sobą w parze.

Nowoczesny technorattan – ciekawa alternatywa

Wiek nie oznacza, że nie myśli się już o kwestiach wizualnych. Seniorzy i pod tym względem potrafią mieć szczególne wymagania. Właśnie teraz, mając więcej czasu na urządzanie zielonej przestrzeni wedle własnego pomysłu, spełniając swoje marzenia o wyjątkowo zagospodarowanym ogrodzie, można pozwolić sobie na to, by nieco powybrzydzać. Nie jednak w złym tego słowa znaczeniu. Chodzi bowiem o to, by z uśmiechem na ustach wybierać tak długo, jak trzeba, dopóki nie znajdzie się tego czegoś, co chwyci za serce.

Chwycić za serca seniorów są w stanie meble ogrodowe z technorattanu. Taka propozycja jest wyjątkową alternatywą dla produktów z tworzyw sztucznych. Z jednej strony technorattanowe meble wpisują się w aktualne trendy, z drugiej zaś nie brakuje im uniwersalnych cech, a te dają szansę na indywidualnie zagospodarowany ogród.

Choć technorattanowe meble ogrodowe wyglądają na masywniejsze, bardziej zabudowane i są zwykle większe, to jednak zachowują stosunkową małą masę. Przenoszenie starszym osobom nie sprawi problemu. Na plus za to przemówią dodatki, w postaci grubych i miękkich poduch, które meblom dodają i subtelności, i sprawiają, że stają się one jeszcze wygodniejsze.

Ostatni z wielu atutów technorattanowych produktów, który warto wymienić – banalnie prosta pielęgnacja. Mówimy o materiale odpornym na działanie czynników atmosferycznych – niskiej i wysokiej temperatury, słońca, wilgoci, deszczu. Nie ma ryzyka utraty właściwości czy odbarwiania się mebli. Nawet po latach użytkowania nie tracą swoich kształtów i tak cudownej estetyki. Czyszczenie? Nic prostszego. Zwyczajne zabrudzenia, te powierzchowne, wystarczy usunąć wilgotną ściereczką. Uporczywe plamy, na przykład po letnim grillu, poddają się działaniu wody z delikatnym detergentem, na przykład płynem do mycia naczyń.

Z tworzyw sztucznych czy technorattanu. Obydwa rodzaje mebli ogrodowych to wybór, który przyniesie dużo satysfakcji i zadowolenia z użytkowania, każdemu seniorowi. Przede wszystkim jednak sprawi, ze czas spędzony w ogrodzie lub na tarasie, będzie jeszcze przyjemniejszy!