Wybierz ubezpieczenie na życie. Kalkulator – jak z niego skorzystać?

kalkulator ubezpieczenia na życieUbezpieczenie na życie to dobry prezent dla najbliższych i samego siebie.

Czytając oferty ubezpieczycieli, należy zwrócić uwagę na zakres oferowanej ochrony. Kolejny ważny element to cena, jaką klient zapłaci za ubezpieczenie za życie. Kalkulator ułatwia wybranie odpowiedniej polisy, ponieważ porównuje zakres usług oraz ceny różnych ubezpieczycieli. Jak to działa? Przeczytaj!

Kalkulator ubezpieczeń na życie – Jak dopasowuje oferty?

To popularne rozwiązanie pomaga w kilka minut uzyskać zestawienie ofert dobranych do potrzeb podanych przez klienta. Jak z niego skorzystać? W pierwszym kroku należy wejść na stronę z kalkulatorem i wypełnić formularz, zgodnie z instrukcjami. W zależności od rodzaju kalkulatora wpisuje się inne dane, ale najczęściej są to:

  • data urodzenia,
  • wzrost,
  • waga,
  • wykonywany zawód.

Należy pamiętać, by podać te informacje zgodnie z prawdą, bo tylko wtedy wyszukiwarka może dobrać precyzyjnie ubezpieczenie na życie. Kalkulator w kolejnych krokach zadaje dodatkowe pytania, między innymi o zakres ochrony, czyli czy ma to być ubezpieczenie wypadkowe, wypadkowe rozszerzone albo czy ma brać pod uwagę poważne choroby, hospitalizację, operacje, a nawet inwalidztwo. Tu również należy podać odpowiedzi zgodne z prawdą. Dlaczego to takie istotne? Na podstawie zebranych informacji o kliencie, kalkulator ubezpieczeń na życie przeszukuje wszystkie dostępne na rynku polisy i w ciągu kilku minut odsyła gotowe zestawienie zindywidualizowanych ofert ubezpieczeniowych.

Dane osobowe – Co się z nimi dzieje?

Korzystanie z takich rozwiązań jak porównywarki czy kalkulatory, wymaga podania danych dotyczących klienta. W związku z tym, by wpisane informacje były przetwarzane w bezpieczny sposób, należy korzystać tylko z tych stron, które zawierają klauzulę mówiącą o tym, który podmiot będzie przetwarzał podane informacje i w jakim celu. Do bezpiecznych stron należy m.in. https://przewodnikubezpieczeniowy.pl/ubezpieczenie-na-zycie/ubezpieczenie-na-zycie-kalkulator/. W widocznym miejscu została umieszczona informacja o tym, jak nazywa się podmiot przetwarzający dane i w jakim celu są pobierane, a więc ten kalkulator jest bezpieczny.

Gdy nie ma takiego zapisu pod arkuszem czy zgłoszeniem, w którym użytkownik zostawia informacje o sobie, istnieje duże ryzyko, że dane z arkusza trafią w niewłaściwe miejsce i zostaną wykorzystane bez zgody i nadzoru ich właściciela.

Dobre ubezpieczenie na życie. Kalkulator – jak czytać uzyskane zestawienie polis?

Kalkulator wykonuje pracę, która zajęłaby użytkownikowi bardzo dużo czasu – znajduje wśród wszystkich polis te oferty, które są najlepiej dopasowane. Generuje taką listę w kilka minut. Co zrobić z tym zestawieniem? W pierwszym kroku należy zwrócić uwagę na zakres ochrony proponowany w poszczególnych ofertach.

Jeśli na zestawieniu znajduje się kilka ofert, które mają taki zakres ochrony, który cię interesuje, to musisz zwrócić uwagę na kolejny parametr – cenę. Może się okazać, że jeden ubezpieczyciel proponuje pakiet rozszerzony w takiej samej cenie, jak inna polisa mająca jedynie zakres podstawowy. Więc po co przepłacać, skoro w tej samej kwocie można mieć szerszy zakres ochrony.

Korzystanie z kalkulatora oszczędza czas i daje użytkownikowi swobodę, ponieważ może z niego skorzystać wszędzie – potrzebuje jedynie mieć dostęp do internetu. Co więcej, zawiera aktualne oferty i promocje oferowane przez ubezpieczycieli, a do tego jest darmowy.

Słuchmed badanie słuchu za darmo