Wybieramy najlepsze zabawki edukacyjne – Pętle, labirynty, liczydło

Liczydło NefereLiczydło Nefere

Oczywistą sprawą jest, że zabawka musi bawić. To jej podstawowe zadanie – wywoływać uśmiech i zajmować długie godziny naszym maluchom. Jednak coraz częściej spotykamy się z nastawieniem producentów zabawek, że mają one w równym stopniu bawić, co edukować najmłodszych. Efektem takich działań jest fala zabawek edukacyjnych, które trzeba przyznać, zaskakują nowymi pomysłami, a także nowymi wersjami wszystkim znanych już zabawek.

Rewolucyjne podejście do tematu

Można by pomyśleć, że to całe zamieszanie z uświetnianiem zabawek w celu nadania im cech dydaktycznych, to zbędne wymyślanie, jednak jak się okazuje, rzeczywistość szybko zweryfikowała tę ideę. Odpowiedzialni dziadkowie i rodzice na całym świecie szybko pokochali ten pomysł i stawiają na rozwój ich maluchów. A można im go zapewnić na różnorakie sposoby. Weźmy za przykład pętle motoryczne. Pomysł zaczerpnięty z gabinetów lekarskich, gdzie służyły one do czynności rehabilitacyjnych po urazach lub złamaniach. Zmiana szaty graficznej, dodanie wielu kolorowych elementów, takich jak zwierzątka czy rośliny zupełnie odmienia to urządzenie i sprawia, że jest wyjątkowo atrakcyjną zabawką dla maluchów. Głównym jej zadaniem jest rozwój zdolności motorycznych, czyli mówiąc prościej, zręczności rączek najmłodszych. Dzięki takiej zabawie szybciej będą w stanie samodzielnie poradzić sobie z wieloma czynnościami w niedalekiej przyszłości.

Zabawki edukacyjne

Labirynty to rewelacyjne zabawki, które nie tylko w znaczący sposób pobudzają dziecięcą wyobraźnię, lecz także pozwalają im się wykazać pod względem zręczności. Przeprowadzenie kulki czy figurki do celu to dla maluchów wielka przygoda, której ukończenie daje wielką radość. Dzięki takiej stymulacji myśli malucha, rozwija on swoją wyobraźnię przestrzenną oraz myślenie logiczne, co zdecydowanie jest mu potrzebne. Na podobnej zasadzie działa liczydło. Znane nam od wieków, lecz dostosowane do potrzeb wizualnych dzieci, staje się ciekawym i edukacyjnym akcesorium każdego malucha. Dzięki przesuwaniu koralików dziecko zaczyna poznawać liczby oraz ilości, dzięki czemu łatwiej mu będzie stawiać pierwsze kroki w świecie matematyki.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem z zabawkami Nefere. Szeroki asortyment zabawek edukacyjnych z pewnością pozwoli wybrać te najbardziej odpowiadające naszym gustom, oraz te, które przez długi czas będą atrakcyjną formą rozrywki dla głównych zainteresowanych, czyli dzieci.

Polecamy ofertę sklepu Nefere na liczydło i inne zabawki edukacyjne!

Słuchmed badanie słuchu za darmo