Wspólne spędzanie czasu – najlepszy prezent dla babci na urodziny

Najlepszy prezent dla babci na urodzinyNajlepszy prezent dla babci na urodziny

Urodziny babci to wyjątkowe święto, które warto uczcić w niebanalny sposób. Zamiast kwiatów i czekoladek, bliskiej osobie można zrobić niespodziankę w postaci upominku-przeżycia. Rewelacyjnym urodzinowym prezentem dla babci jest np. relaksacyjny zabieg w salonie odnowy biologicznej, pobyt w grocie solnej, obiad w przytulnej restauracji czy szkolenie baristyczne.

Zabieg kosmetyczny jako pomysł na prezent urodzinowy

Oryginalny pomysł na prezent dla niej to np. zabieg pielęgnacyjny w jednym z salonów kosmetycznych lub ośrodku odnowy biologicznej. Każda kobieta, niezależnie od wieku, potrzebuje w życiu chwili tylko dla siebie, w której może się zrelaksować i odprężyć. Starszą panią, w dniu jej urodzin, można zabrać na kosmetyczną kurację dobraną do potrzeb jej skóry. Ciekawym pomysłem na prezent jest np. rytuał Kleopatry. Rozpoczyna się on od relaksacyjnej kąpieli w płatkach róż i nałożenia regeneracyjnego serum na twarz. Po odpoczynku w ciepłej wodzie odbywa się masaż ciała i twarzy z wykorzystaniem naturalnych olejków. Po zakończeniu zabiegów na uczestniczki rytuału czeka poczęstunek w postaci gorącej herbaty i ciasteczek.

Seans w grocie solnej na prezent dla babci

Grota solna to pomieszczenie, które wykorzystuje naturalne właściwości lecznicze oraz relaksacyjne soli. Panuje w nim morski mikroklimat. W trakcie seansu wdycha się cenny jod, który odpowiada za prawidłową pracę tarczycy, a także proces przemiany materii. Pobyty w grocie wskazane są dla osób, np. z problemami górnych dróg oddechowych, niedoczynnością tarczycy czy odczuwających ciągłe zmęczenie. Seans w pomieszczeniu wypełnionym solnymi blokami poprawia samopoczucie, dodaje energii, wzmacnia układ odpornościowy, a także głęboko relaksuje i odpręża.

Kurs baristy dla babci – prezent dla miłośniczki kawy

Jeżeli babcia jest kawoszką i nie wyobraża sobie dnia bez wypicia chociażby małej filiżanki kawy, to kurs baristyczny to wymarzony prezent dla niej. Na szkolenie można wybrać się we dwójkę i razem z babcią zapoznać się z zakresem obowiązków profesjonalnego baristy, a także różnymi rodzajami oraz sposobami parzenia kawy. Prezent-przeżycie będzie okazją do miłego spędzenia czasu z ciekawymi ludźmi, a także da szansę wykazania się w domu nowymi umiejętnościami.

Rodzinny obiad w restauracji

Babcie to świetne kucharki, ale warto je czasami oderwać od gotowania i zaprosić do restauracji. Rodzinny obiad w przytulnym miejscu i domową kuchnią to rewelacyjny pomysł na prezent dla babci z okazji urodzin. Święto można uczcić lampką wina, a na stół zamówić specjalność szefa kuchni. Wspólny obiad to także okazja do spędzenia czasu razem i długich rozmów.

Słuchmed badanie słuchu za darmo