Wrastające paznokcie – Jak je obcinać, aby nie wrastały?

Wrastający paznokiećWrastający paznokieć

Wrastające paznokcie mogą być problemem bolesnym i utrudniającym życie. W wielu przypadkach możemy jednak zapobiegać temu schorzeniu. Tutaj szczególnie ważne jest ich właściwe obcinanie. Jak to zrobić?

Istota problemu z wrastającymi paznokciami w stopach tkwi w ich nieprawidłowej budowie. Paznokieć wtedy niedobrze zawija się i zaczyna wbijać się w skórę wokół paznokcia, a dokładnie w wał otaczający płytkę paznokciową. Jest to dolegliwość, która lubi się powtarzać, zwłaszcza wtedy, gdy wcześniej nie była właściwie wyleczona.

Wrastające paznokcie nie muszą być Twoim problemem – najważniejsza jest tutaj profilaktyka. Wobec tego musimy pamiętać o zapobieganiu – bardzo ważne jest właściwe obcinanie paznokci.

Jak obcinać paznokcie u stóp?

Przede wszystkim powinniśmy obcinać paznokcie na prosto, czyli nie możemy ich zaokrąglać, jak często robimy w przypadku paznokci u dłoni. Gdy będziemy wycinali kąciki paznokcia przy wałach otaczających płytkę, wówczas możemy spowodować nieprawidłowy wzrost paznokcia.

Nie powinniśmy też obcinać płytki paznokciowej bardzo krótko, ponieważ wtedy także istnieje ryzyko, że paznokcie zaczną wrastać.

Balsam Szostakowskiego Eljot

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Jednak samo właściwe obcinanie paznokci to jeszcze nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Warto również wskazać, że bardzo ważne jest noszenie odpowiedniego obuwia. To właśnie za małe lub za wąskie obuwie także może spowodować wrastanie paznokci, na przykład mogą być to szpilki ze zwężanym czubkiem.

Problem z wrastającymi paznokciami? Warto udać się do podologa

Gdy masz także problem z wrastającym paznokciem i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić, warto udać się do gabinetu podologicznego Ekspert Stóp. To tam będziemy mogli otrzymać profesjonalną pomoc specjalisty.

W gabinecie Ekspert Stóp także skorzystasz ze specjalnych zabiegów na wrastające paznokcie. Specjalista pokaże Ci również, w jaki sposób należy je właściwie obcinać, aby zapobiegać wrastaniu i zwijaniu się płytki paznokciowej.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo