Woda filtrowana – Smaczny sposób na zdrowie

dzbanek do filtrowania wodyDzbanek do filtrowania wody przydaje się seniorom, którzy nie mogą dźwigać ciężkich zakupów.
Czy wiesz, że ubytek zaledwie 2 – 4% wody może skutkować bólem i zawrotami głowy, odczuwalnym osłabieniem, nudnościami, skurczami mięśni i całym szeregiem innych, nieprzyjemnych dolegliwości? Poznaj ekonomiczny sposób na uzyskanie czystej, zdrowej i wyjątkowo smacznej wody.

Zdrowa woda filtrowana

Woda to jeden z najważniejszych składników, bez którego życie na Ziemi po prostu nie byłoby możliwe. Woda nawadnia, dodaje energii i wpływa w pozytywny sposób na działanie całego organizmu ludzkiego. Jak zatem łatwo się domyśleć, jej brak – określany mianem odwodnienia – skutkuje pogorszeniem stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią. Niemniej jednak należy zauważyć, że woda wodzie nierówna. Aby się o tym przekonać wystarczy sięgnąć po szklankę wody kranowej, a następnie spróbować wody mineralnej. Wybór wydaje się oczywisty.

Niestety, regularne picie wody butelkowanej przyczynia się do zanieczyszczenia planety, co ma bezpośredni związek z ilością wyrzucanego plastiku. Czy zatem jesteśmy skazani na spożywanie wody kranowej? Na szczęście nie. Rozwiązaniem problemu jest bowiem woda filtrowana.

Zdrowo i ekonomicznie

Zdecydowana większość osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że woda kranowa zawiera nie tylko nadmiar chloru, ale również całą masę innych, szkodliwych substancji, do których powstania dochodzi podczas jej przepływania przez zbyt stare i zardzewiałe rury. Jednym z najskuteczniejszych, a zarazem najtańszych sposobów na uzyskanie czystej, smacznej i – przede wszystkim – zdrowej wody, jest stosowanie filtrów. Nie tylko usuną one chlor i inne zanieczyszczenia, ale również wpłyną na zredukowanie poziomu twardości wody. Co jednak zrobić w przypadku, gdy nie stać nas na zakup drogich filtrów wodnych? To również nie problem. Wystarczy bowiem sięgnąć po produkty marki Dafi. Koszt zakupu najtańszego dzbanka filtrującego dostępnego na stronie https://dafi.pl wynosi bowiem zaledwie 43 zł. Taki dzbanek jest w stanie przefiltrować ok. 100 – 150 l wody (w zależności od jej jakości).

Woda… na wynos?

Naturalnie dzbanki filtrujące nie są jedynym rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie czystej, zdrowej wody filtrowanej. Innym, równie godnym polecenia rozwiązaniem są bowiem butelki filtrujące. Ten typ produktów polecany jest zwłaszcza osobom, które spędzają znaczną ilość czasu poza domem.

Co istotne, cena opisywanych butelek z filtrem również nie należy do najwyższych, gdyż wynosi ona jedynie 35 zł. Jak więc widać na powyższych przykładach, uzyskanie smacznej i zdrowej wody jest nie tylko banalnie proste, ale również tanie.

Słuchmed badanie słuchu za darmo