Włosy bardzo ważna rzecz – Łysienie i inne dolegliwości

Co na wypadanie wlosowWypadające włosy mogą wróżyć problemy.
Pragniemy posiadać gęste, lśniące i zdrowe włosy. Lecz mało komu dane jest takie posiadać. Zdrowe włosy mogą świadczyć o dobrej kondycji biologicznej organizmu. Gdyż zazwyczaj zdrowe włosy występują u ludzi nie borykających się z chorobami i mających silniejsze organizmy.

Co na łysienie?

Większość populacji w Polsce zmaga się z:

 • wypadaniem włosów
 • łysieniem
 • przetłuszczaniem włosów
 • suchością włosów
 • łupieżem
 • ogólnym osłabieniem cebulek włosowych

i z wieloma jeszcze innymi problemami dotyczącymi włosów.

Niejednokrotnie zazdrościmy komuś jego bujnej czupryny. Lub długich, pięknych, błyszczących, a na dodatek gęstych włosów.

Choć niejednokrotnie sądzimy, że nasze są byle jakie, ale dobrze, że w ogóle je mamy, gdyż wiele osób, a zwłaszcza mężczyzn boryka się z wciąż powiększającą łysiną.

Dla wielu panów jest ona problemem.

Tylko nieliczni mężczyźni potrafią zaakceptować siebie takimi, jakimi są.

Gorzej wygląda sprawa z kobietami, u których też czasem pojawiają się puste pola, które napawają kobietę strachem. I znacznie obniżają jej poczucie atrakcyjności i kobiecości.

Jeśli szukasz informacji o tym jak powstrzymać łysienie, to sprawdź ten ranking suplementów na łysienie od Doktor Fit’a.

Jakie są choroby skóry i włosów?

 • najbardziej niemiłe i kłopotliwe dla ogromnej ilości osób jest łysienie łojotokowe i łysienie plackowate
 • także siwienie nie należy do przyjemności i wymaga wielu zabiegów, aby ukryć siwiznę
 • łupież, to kolejny kłopot dla człowieka
 • jak i grzybica skóry
 • oraz choroby ropne i pasożytnicze

Z jakich części zbudowany jest każdy włos?

Na głowie każdego człowieka znajduje się od stu do stu pięćdziesięciu tysięcy włosów. Osoby posiadające jasną barwę mają ich więcej ze względu na to, że są one u nich cieńsze.

Na jeden centymetr kwadratowy przypada od stu pięćdziesięciu do pięciuset włosów ciemnych. Albo od stu osiemdziesięciu do siedmiuset pięćdziesięciu włosów o jasnej barwie.

Im więcej znajduje się eumelaniny, tym włosy są ciemniejsze. Natomiast im więcej feomelaniny, tym kolor cieplejszy.

Jak zbudowane są nasze włosy?

Włos jest nitkowatym i zrogowaciałym wytworem naskórka. Zbudowany jest z twardej i spoistej keratyny. Keratyna jest podstawowym składnikiem włosów. Wytwarzana jest w naskórku. A zbudowana ze związków siarki i azotu. Keratyna chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami płynącymi z zewnątrz, jak na przykład słońce, mróz, opady, wiatr. Każdy włos posiada łodygę, korzenie, cebulki, otoczkę i brodawki.

W pigmencie włosów znajduje się melanina, czyli barwnik włosów. Barwnik ten nadaje kolor naszym włosom.
W czasach współczesnych niemalże każda kobieta lubi eksperymentować ze swoimi włosami co raz zmieniając ich kolor. Ponieważ pragnie z brunetki zrobić się blondynką i na odwrót.

Farbowanie włosów bywa też koniecznością dla kobiet siwiejących, a wciąż pragnących wyglądać młodo i atrakcyjnie. Gdy włosy zaczynają siwieć wtedy konieczne jest ufarbowanie włosów i co jakiś czas farbowanie odrostów. Bo wiadomo, że siwe włosy postarzają. Na taki kolor może pozwolić sobie tylko młoda osoba.

Autorem tego artykułu jest Anna Suczyńska z portalu doktorfit.edu.pl gdzie znajdziesz więcej informacji o włosach, żywieniu i suplementach.