Wizyty domowe – prywatna wizyta lekarska kiedy warto skorzystać?

Prywatna wizyta lekarskaWizyta domowa czyli prywatna wizyta lekarska zyskuje na popularności.

Prywatna wizyta lekarska oraz domowe pogotowie lekarskie, to pewny sposób na szybką i skuteczną pomoc.

Aktualna sytuacja w kraju, z jaką musimy się mierzyć w obliczu pandemii jest niezwykle trudna i odbija się na nas wszystkich na wielu płaszczyznach. Znacząco zmieniło się funkcjonowanie służby zdrowia, której pracownicy mają pełne ręce roboty, a zasady obowiązujące w poszczególnych placówkach są zupełnie inne niż do tej pory. Opieka lekarza w postaci teleporady czasem nie wystarcza, a stanie w kolejce pod przychodnią, bywa bardzo niekomfortowe, szczególnie gdy pogoda nie sprzyja i dokuczają dotkliwe objawy choroby. Do tego dochodzi zawsze pewne ryzyko kontaktu z osobą zakażoną Covid-19. Wszystko to sprawia, że najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem staje się wizyta domowa lekarza.

Prywatna wizyta lekarska – kiedy warto skorzystać?

Zwykle z tego rodzaju usługi korzystali pacjenci, którzy nie mieli możliwości dostać się do placówki zdrowotnej. Najczęściej dotyczyło to seniorów, małych dzieci oraz osób dotkniętych wysoką gorączką i brakiem sił lub tych, u których objawy wystąpiły nagle, w weekend, czy święta. Obecnie wizyta domowa lekarza jest popularną usługą nawet w przypadku występowania wyłącznie kaszlu, bólu gardła i stanu podgorączkowego. Tego typu dolegliwości powinny być teraz każdorazowo skontrolowane przez lekarza, by mieć pewność co je spowodowało. Wezwanie medyka do domu pozwoli Ci zaoszczędzić czas, a także zmniejszyć ryzyko zarażenia siebie, czy innych podczas pobytu w przychodni.

Prywatna wizyta lekarska to zatem najlepsze rozwiązanie zawsze wtedy, gdy zależy Ci na szybkiej konsultacji z lekarzem twarzą w twarz, bez kolejek i zbędnych formalności. Opieka lekarska w miejscu zamieszkania to dodatkowo ogromny komfort psychiczny i wygoda. Prywatnie lekarz zapewni Ci profesjonalną, pełną empatii, ocenę stanu zdrowia.

Domowe pogotowie lekarskie – gdzie szukać pomocy w nagłych wypadkach?

Są sytuacje, w których potrzebujemy szybkiej interwencji ratowników medycznych. Niestety

Polska służba zdrowia od pewnego czasu ma pełne ręce roboty. Dobowa liczba wyjazdów karetek znacząco wzrosła w ciągu ostatniego roku. Zdarza się też, że ratownicy muszą dłużej czekać z pacjentem w kolejce na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR). Wszystko to sprawia, że momentami brakuje jednostek oraz ludzi. Jeżeli więc zależy Ci na szybkim przyjeździe karetki, skontaktuj się z Krakowską Grupą Ratowniczą. Wśród jej usług znajduje się prywatna opieka lekarska i domowe pogotowie lekarskie. Dzięki temu, jeśli nie masz pewności, czy w danym przypadku wystarczy wizyta domowa lekarza, czy jednak lepiej dzwonić na pogotowie, skontaktuj się z dyspozytorem KGR kgr.com.pl. Po wyjaśnieniu sytuacji zostanie wysłany odpowiednio przygotowany zespół, który udzieli pomocy na miejscu, wykona stosowne badania, bądź też zadecyduje o przewiezieniu pacjenta do szpitala.

Czym jest i co oferuje KGR?

Krakowska Grupa Ratownicza to przede wszystkim ludzie pełni zaangażowania i poczucia misji. Są doskonale przygotowani, posiadają odpowiednie wykształcenie i zawsze pracują na najlepszym sprzęcie. Dzięki temu z pełną odpowiedzialnością ratują kolejne życia, pomagają chorym oraz wspierają ich bliskich. KGR realizuje transport medyczny, transport narządów, domowe pogotowie lekarskie oraz wizyty lekarskie w trakcie których możliwe jest wykonanie badań (np. EKG, USG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny). Wykwalifikowany zespół oferuje też szkolenia z pierwszej pomocy, które warto przejść, by wiedzieć jak się zachować, gdy zajdzie potrzeba. KGR działa na terenie kilku województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i opolskiego.

Prywatna opieka lekarska KGR, to przede wszystkim szybka konsultacja, bez wychodzenia z domu i niepotrzebnego ryzyka.