Witaminy dla seniorów – Dlaczego warto dobierać je indywidualnie?

Suplementy dla seniora

Wiek to jeden z tych czynników, który bardzo istotnie wpływa na kondycję naszego ciała i ogólne samopoczucie. To właśnie ze względu na upływ czasu osoby starsze są szczególnie narażone na różnego rodzaju infekcje, uszkodzenia ciała i utratę zdolności motorycznych. Dlatego warto wspomagać się w tym okresie witaminami dla seniorów.

Oczywiście nie jest regułą, że każdy człowiek przekraczający granicę kilkudziesięciu lat czy przechodzący na emeryturę musi automatycznie czuć się znacznie gorzej niż wcześniej, jednak zazwyczaj prawidłowość ta się sprawdza. Właśnie dlatego warto stosować witaminy dla seniorów oraz ogólnie wspomagające suplementy diety dla seniorów, które będą wspierać utrzymanie witalności we wszystkich aspektach życiowych.

Czy preparaty witaminowo-mineralne dla seniorów są skuteczne?

Jednym z przykładów produktów wspomagających codzienne funkcjonowanie osób starszych są witaminy dla seniorów, które w ogólnym założeniu mają zapewniać odpowiednią pracę układu nerwowego, odpornościowego i krwionośnego (sprawdź witaminy dla seniorów z eapteka.pl). Naturalnie nie można polegać wyłącznie na nich, gdyż nawet codziennie przyjmowany, specjalistycznie skomponowany kompleks witamin dla seniorów, nie jest gwarancją dobrego samopoczucia. Oprócz tego ważne są też inne elementy, np. aktywność fizyczna, dieta czy leczenie chorób współwystępujących. Decyzje dotyczące tego jaki styl życia i jakie suplementy dla seniorów powinno się wybrać należy zostawić lekarzowi, który po ocenie ogólnego stanu zdrowia, wskaże odpowiednie zalecenia.

Tabletki czy proszek? Jaką formę suplementów dla seniorów wybrać?

Preparaty dedykowane starszym pacjentom można znaleźć w różnych formach, m.in.:

  • Płyn, syrop
  • Tabletki
  • Kapsułki
  • Proszek

Forma suplementu to nie wszystko!

Jednak nie tylko dawkowanie jest ważne przy wyborze odpowiedniego wsparcia dla organizmu. Istotne jest także to w jaki sposób połączone są ze sobą witaminy i minerały. Czasami spotkać można kompleksowe produkty, które pomagać mają na jakiś określony obszar. Przykładem są witaminy wzmacniające, kości, które mają w sobie m.in. witaminę D oraz K, gdyż zalecane są one jako współzależne od siebie, co oznacza, że jedna nie wchłonie się bez obecności drugiej.

Witaminy wspomagające widzenie – czy opłaca się je przyjmować?

Bardzo często wybierane preparaty to witaminy poprawiające wzrok. Nic w tym dziwnego, gdyż oczy to jedne z tych narządów, które najszybciej zaczynają gorzej funkcjonować. Właśnie dlatego nie warto czekać do ostatniej chwili i trzeba zadbać o nie znacznie wcześniej. Oczywiście to jakie produkty wybrać powinien poradzić specjalista, gdyż samodzielne wybieranie preparatów, nawet jeśli są one dostępne bez recepty, może być niebezpieczne dla zdrowia (czytaj więcej).

Wybierając preparaty dedykowane starszym pacjentom trzeba więc zwrócić uwagę na formę oraz dawkę, ale przede wszystkim na przeznaczenie i użyteczność dla konkretnego organizmu. Należy pamiętać, że każdy człowiek jest inny i ma zróżnicowane potrzeby, dlatego nawet nieinwazyjne suplementy dla seniorów wybierane powinny być przez lekarza po kompleksowej ocenie ogólnego stanu zdrowia.

Słuchmed badanie słuchu za darmo