Witaminy dla seniorów – Gdy dieta to za mało

Witaminy po 60Witaminy i minerały, których nie może zabraknąć w diecie seniora.

Nasza wiedza na temat zdrowia zwiększa się z dnia na dzień. Dziś trudno znaleźć osobę, która nie zdawałaby sobie sprawy, że kluczową rolę w zachowaniu doskonałego stanu zdrowia odgrywa zdrowy styl życia. Chodzi po prostu o profilaktykę zdrowotną, gdyż zapobieganie rozwojowi chorób cywilizacyjnych jest znacznie bardziej pożądane niż ich leczenie. A skoro mowa o profilaktyce – musi pojawić się kwestia diety.

Dieta dla seniora

Dieta powinna być zbilansowana tak, aby dostarczała wszystkich cennych składników odżywczych, a jednocześnie nie była źródłem niezdrowych cukrów, tłuszczów trans czy syntetycznych dodatków. Nie każdy z nas wie, jak zbilansować dietę, zwłaszcza w świetle coraz częstszych nietolerancji pokarmowych czy zaburzeń wchłaniania. Szczególnej uwagi wymaga dieta seniora – i to z wielu względów. Przede wszystkim dlatego, że osoby w starszym wieku potrzebują więcej związków odżywczych – witamin, minerałów czy antyoksydantów. Ma to zapewnić właściwe funkcjonowanie organizmu i ograniczyć rozwój wielu schorzeń.

Z drugiej strony – osoby starsze często muszą wykluczyć z diety wiele składników odżywczych, np. warzyw czy produktów pełnoziarnistych zawierających błonnik, orzechów czy nabiału. I wtedy właściwe zbilansowanie diety może okazać się problematyczne. Wówczas doskonałym sposobem na uzupełnienie diety mogą stać się suplementy diety.

Witaminy i minerały, których nie może zabraknąć w diecie seniora

Każdy z nas powinien zadbać o wysoką podaż witamin, minerałów i antyoksydantów, a grupą szczególnie narażoną na ich niedobory są seniorzy. Dlatego tak ważne jest dostarczenie optymalnych dawek witamin i minerałów, nierzadko wyższych niż wynika to z dziennego zapotrzebowania na witaminy. Organizm seniora potrzebuje zwłaszcza:

  • witamin z grupy B
  • witaminy C
  • witaminy D
  • witamin A i E
  • magnezu
  • żelaza
  • wapnia
  • cynku
  • kwasów omega 3
  • potasu

Zróżnicowana dieta oparta na naturalnych, nieprzetworzonych produktach z pewnością wzmacnia organizm i dostarcza ważnych związków, ale jednocześnie może okazać się niewystarczająca. Lepiej nie czekać, aż pojawią się objawy niedoboru witamin i minerałów – i profilaktycznie zażywać suplementy diety.

Suplementy diety – nie wszystkie są odpowiednie dla seniorów

Suplementy diety to bardzo popularne preparaty, które stosowane są powszechnie w każdej grupie wiekowej. Nie każdy suplement diety ma jednak pożądany wpływ na nasze zdrowie. Większość suplementów zawiera bowiem umiarkowane dawki syntetycznych witamin, a dopełnieniem składu są niezdrowe syntetyczne dodatki.  Taka suplementacja może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ale nie wszystkie preparaty cechują się niską jakością – znaleźć można preparaty jakości premium. I właśnie po nie powinni sięgać seniorzy.

Naturalne suplementy Cheers

Warto zainteresować się marką Cheers, która oferuje wyłącznie naturalne suplementy diety. Preparaty te zawierają wysokie dawki doskonale przyswajalnych witamin, a skład preparatów jest całkowicie wolny od syntetycznych dodatków. Suplementy diety Cheers dostarczają wszystkich najważniejszych związków – seniorzy mogą sięgnąć po preparat multiwitaminowy, potas, magnez z cynkiem i witaminą B6, witaminę B complex, naturalną witaminę C czy kwasy omega 3, a także witaminę D3+K2. W ten sposób każdy senior kompleksowo wzmocni organizm i zminimalizuje ryzyko niedoborów witaminowych i ich poważnych konsekwencji, z rozwojem chorób cywilizacyjnych włącznie.