Witamina B complex – Kompleksowe wsparcie zdrowia seniora

Witamina B jest ważna w diecie seniora.

Niedobory pokarmowe i suplementy diety – kwestie te dominują dziś we wszelkich dyskusjach dotyczących zdrowego stylu życia i profilaktyki zdrowotnej. Nic dziwnego – nasza dieta obfituje w żywność przetworzoną, o obniżonej wartości odżywczej. Z drugiej strony coraz więcej wiemy o konsekwencjach niedoborów witamin, które zdarzają się coraz częściej. I to skłania nas do tego, że coraz częściej sięgamy po suplementy diety. Nie brakuje zatem preparatów dla dzieci, dorosłych czy seniorów. Zwłaszcza Ci ostatni powinni zadbać o właściwą podaż witamin.

Niedobory witamin

Seniorzy są bardziej narażeni na niedobory witaminowe, co wynika z zaburzeń wchłaniania oraz towarzyszenia licznych chorób przewlekłych. Bardzo często jednak objawy niedoboru witamin, które powinny zaniepokoić – uznawane są za postępujące procesy starzenia się organizmu i bagatelizowane. Tak jest chociażby w przypadku witamin z grupy B, które regulują większość procesów życiowych organizmu. Warto zatem dowiedzieć się, jakie objawy powinny skłonić seniora do stosowania witaminy B complex.

Witaminy z grupy B – gdy jest ich za mało…

Witaminy z grupy B to szereg związków rozpuszczalnych w wodzie, które muszą być dostarczone wraz z dietą. Niektóre z witamin B są syntetyzowane przez florę bakteryjną jelit, ale są to niewielkie ilości. Podstawowym źródłem witamin z grupy B pozostaje zatem dieta – jednak wiele leków czy schorzeń przewodu pokarmowego ogranicza przyswajalność tych witamin. Ponadto problematyczną kwestią jest także jakość diety – nie zawsze jest ona zbilansowana tak, aby dostarczyć optymalnych dawek witamin B. Dlatego też warto sięgać po dobrej jakości preparaty typu B complex.

Suplementacja witaminy B complex może oddalić widmo niedoboru witamin z grupy B – a konsekwencje zdrowotne są naprawdę poważne i obejmują:

  1. zaburzenia neurologiczne: zawroty i bóle głowy, niezborność ruchów, zaburzenia mowy, drętwienie i mrowienie kończyn, problemy z pamięcią i koncentracją, zaburzenia czucia
  2. rozwój anemii, co prowadzi do osłabienia organizmu, kołatania serca, niedotlenienia narządów
  3. rozwój zaburzeń nastroju, stanów depresyjnych czy bezsenności
  4. pogorszenie kondycji skóry i błon śluzowych
  5. osłabienie odporności
  6. wzrost poziomu glukozy we krwi i większe ryzyko rozwoju cukrzycy
  7. wzrost ryzyka rozwoju miażdżycy i jej powikłań.

Witamina B complex Cheers – witaminy z grupy B jakości premium

Suplementy diety z witaminami z grupy B to świetny sposób na wspomożenie funkcjonowania organizmu seniora i na profilaktykę wielu chorób przewlekłych. Czy jednak każdy suplement B complex okaże się skuteczny? Oczywiście, że nie. Zadbać warto o jak najwyższą jakość preparatu, który zawierać powinien wysokie dawki dobrze przyswajalnych witamin. Jest to szczególnie ważne dla seniorów, których nierzadko dotykają zaburzenia wchłaniania. Dla osób w starszym wieku równie istotne jest, aby suplement nie stanowił źródła syntetycznych, szkodliwych dla zdrowia dodatków.

Idealnym wyborem jest witamina B complex Cheers, która wyróżnia się rzadko spotykaną na rynku suplementów diety jakością clean label. Oznacza to, iż w składzie tego suplementu diety znajdziesz wyłącznie witaminy najwyższej jakości – zestaw witamin z grupy B w optymalnych dawkach i o doskonałej przyswajalności. Nie znajdziesz natomiast konserwantów, barwników, aromatów czy innych zbędnych substancji. Dzięki temu stosowanie witaminy B complex polskiej marki Cheers to najlepsza inwestycja w zdrowie i zachowanie doskonałego samopoczucia – bez względu na wiek.

Słuchmed badanie słuchu za darmo