Wibroterapia: Od teraz dowiesz się więcej

Wibroterapia.com to pierwszy portal o wibroterapii w Polsce.

Po uruchomieniu pierwszej z pracowni wibroterapii na uczelni wyższej – Krakowskiej AWF – firma Vitberg, kontynuuje projekt promocji wibroterapii w Polsce, uruchamiając portal www.wibroterapia.com. Celem portalu jest  przybliżenie Polakom  istoty i roli  wibracji, jako zjawiska powszechnie obecnego w naszym życiu, o ogromnym potencjale w medycynie i regeneracji organizmu w sporcie.

W ciągu ostatniego stulecia pojawiła się ogromna liczba badań i naukowych publikacji na temat zastosowania wibracji w wielu dziedzinach medycyny, rehabilitacji, sportu oraz kosmetologii i wskazujących ją jako skuteczną formę terapeutyczną. To głównie te publikacje naukowe będą podstawą ukazujących się w portalu artykułów ale również aktualnie prowadzone badania i obserwacje oraz wywiady z naukowcami i sportowcami. Nie zabraknie również treści lżejszych, w formie felietonów, skierowanych do czytelnika, do tej pory nie mającego styczności z tą metodą terapeutyczną.

Poświęciliśmy tysiące godzin pracy gromadząc i analizując badania dotyczące wibracji, z całego świata. Dane, do których docieramy, ciągle nas zaskakują, jak również zaskakuje fakt, w jak wielu różnych miejscach, badania są prowadzone. Ludzie o tym nie wiedzą, dlatego stwierdziliśmy, że musimy się podzielić tą wiedzą z Polakami, bo to są informacje naprawdę pokazujące, że możemy zmienić sposób, w jaki myślimy o zdrowiu i regenerowaniu ludzkiego organizmu. – mówi Jacek Sikora, założyciel serwisu wibroterapia.com.

W skład zespołu redakcyjnego wchodzą między innymi:

  • mgr inż, Alicja Pasterczyk – kierownik działu B&R zajmującego się wibracją
  • Tomasz Pałka – autor 90 opracowań i 29 ekspertyz z badań profesjonalnych sportowców w tym zawodników kadry narodowej;
  • dr Monika Bigosińska – doktor nauk o kulturze fizycznej, dietetyk, instruktor fitness, wykładowca PWSZ, autorka licznych publikacji naukowych
  • dr Łukasz Tota – fizjolog, pracownik Zakładu Fizjologii i Biochemii AWF

Wydawcą serwisu jest nowosądecka firma Vitberg (https://www.vitberg.com). Portal przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, chcących dbać o zdrowie i formę fizyczną, w naturalny i nowoczesny sposób, ma jednak służyć również jako rzetelne źródło wiedzy i aktualnych informacji dla wszystkich zainteresowanych. W miarę rozwoju i wsparcia, Portal będzie rozbudowywany o kolejne komponenty, takie jak opracowania naukowe, adresowane  do doktorantów i pracowników naukowych.