Wędkarstwo – idealne hobby na emeryturze

Masz dużo wolnego czasu odkąd przeszedłeś na emeryturę i nie wiesz co z nim zrobić? Zacznij uprawiać jakieś hobby. Wędkarstwo jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Wędkarstwo – hobby idealne dla emeryta

Po przejściu na emeryturę zwykle jest trochę więcej czasu. Warto zainteresować się jakimś hobby, które pozwoli na aktywne spędzanie czasu, najlepiej na świeżym powietrzu. Doskonałym rozwiązaniem będzie zainteresowanie się wędkarstwem.

Spędzaj czas na wolnym powietrzu

Do jednej z największych zalet tego hobby należy przebywanie na świeżym powietrzu z dala od miast i zanieczyszczeń. Zależnie od formy i stanu zdrowia możesz wybrać różne techniki wędkowania, które pozwolą cieszyć się obcowaniem z naturą bez względu na różne dolegliwości.

Wędkarstwo gruntowe

Bardzo spokojny i nie wymagający dużego zaangażowania od wędkarza sposób połowu. Tego typu metodę stosuje się głównie w stawach i jeziorach, czyli na zbiornikach z wodą stojącą. Bez wątpienia połów karpia jest bardzo emocjonujący dlatego tak wiele osób decyduje się na wędkowanie z gruntu. Dodatkowym atutem tego sposobu jest możliwość połowu w morzu.

Wędkarstwo spławikowe

Trochę bardziej wymagające od połowu metodą gruntową. Przynętę częściej atakują niewielkie ryby takie jak uklejki czy wzdręgi. Wymusza to częstsze przerzucanie zestawu. Połów metodą na spławik najczęściej spotykany jest na stawach i jeziorach jednak zdarza się, że wędkarzy spławikowych można spotkać nad rzeką w zakolach i na bardziej spokojnych fragmentach gdzie nurt nie będzie zbyt wartki.

Wędkarstwo spinningowe

Najbardziej wymagająca forma wędkowania, która opiera się na zarzucanie i zwijanie przynęty w sposób ciągły. Połów tą metodą umożliwia schwytanie drapieżników takich jak szczupak, sandacz czy okoń. Przynęta ciągnięta przez cały czas imituje płynącą rybkę lub owada i w ten sposób kusi drapieżnika.

Wędkarstwo muchowe

Podobnie jak w przypadku spinningu – trzeba się sporo ruszać. Zarzut muchy polega na rozciągnięciu linki machając wędką w tył i w przód, dlatego zarzut wymaga sporo zaangażowania. Wędkując tą metodą najczęściej stoimy w wodzie w specjalnych butach – woderach, które chronią przed niską temperaturą i przemoknięciem. Metoda ta nie jest polecana osobom z chorymi stawami!

Sposób na tanie wędkowanie

Sprzęt wędkarski nie należy do najtańszych, szczególnie w sklepach stacjonarnych. Warto zaglądnąć do internetu, aby złowić sprzęt wędkarski w najniższych cenach. Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę z wędkarstwem to proponuję przejrzeć promocje, które oferuje sklep wędkarski: https://www.taniewedkarstwo.pl.  Można tam znaleźć sprzęt w niskich cenach dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę i poznać nowe hobby. Nie brakuje oczywiście profesjonalnych wędek i przynęt, dlatego każdy znajdzie swoją półkę cenową.

Słuchmed badanie słuchu za darmo