Wczasy zdrowotne dla seniora – gdzie się wybrać?

spacer nad morzemOśrodek Rehabilitacyjny Leśna Polana w Ustroniu Morskim to dobre miejsce na wypoczynek seniorów.
Gdzie warto wybrać się na wczasy zdrowotne, które będą spełnieniem marzeń dla każdego seniora? Czy temperatura nad Bałtykiem jest lepsza niż upały nad Morzem Śródziemnym?

Popularnym połączeniem przyjemnego i pożytecznego są wczasy zdrowotne, podczas których korzystamy z dobrodziejstw wypoczynku, a równocześnie dbamy o swoje zdrowie i samopoczucie. W ten sposób możemy zaznać prawdziwej i głębokiej regeneracji, która naładuje nasze baterie na długi czas. Choć z podobnego rodzaju wypoczynku korzystają osoby w każdym wieku, dużą popularnością cieszy się on wśród seniorów. Gdzie warto się zatem wybrać na zdrowotne wczasy dla seniora?

Perła Bałtyku

Zdecydowanym faworytem urlopów czy turnusów regenerujących jest Morze Bałtyckie. Do doskonała destynacja z kilku względów. Po pierwsze, w przeciwieństwie do gór, jest to teren nie stanowiący wyzwania dla osób starszych lub posiadających trudności w poruszaniu się. Po drugie Morze Bałtyk oferuje korzystny mikroklimat posiadający dobroczynny wpływ na nasz układ oddechowy. Powietrze jest niezwykle czyste, a znajdujący się w nim jod posiada lecznicze właściwości. Po trzecie, wczas dla seniora nad morzem możliwe są w wielu nadmorskich kurortach znanych ze swoich leczniczych i sanatoryjnych właściwości.

wybrzeże bałtyku

Temperatura wody w Bałtyku przynosi ulgę w czasie upałów.

Ośrodki rehabilitacyjne przy plaży

Najbardziej optymalnym wyborem który spełni oczekiwania osób starszych, są ośrodki rehabilitacyjne nad morzem. W takich miejscach ceny za nocleg nie są wygórowane, co jest plusem. Ponadto znajduje się w nich specjalistyczny sprzęt i wyszkolona kadra profesjonalistów, którzy dbają o zdrowie podopiecznych. Rehabilitacja nad morzem posiada dodatkowe atuty w postaci spacerów po plaży, które poza wspaniałymi widokami pozwalają na wdychanie jodu i morskiej bryzy. Kolejnym atutem miejsc, jakim są ośrodki rehabilitacyjne, jest możliwość zrealizowania turnusu PFRON. Placówki takie posiadają bowiem nie tylko uprawnienia, ale również odpowiednich specjalistów i wyposażenie. Turnusy PFRON, czyli turnusy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, są dofinansowane, przez co stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych, stacjonarnych terapii. Podczas takiego wyjazdu czy urlopu regeneracyjnego zabiegi są regularne i częste, co pozwala na osiągnięcie wymiernych rezultatów.

Oferty dopasowane do indywidualnych potrzeb

Warto zapoznać się z ofertami ośrodków rehabilitacyjnych nad morzem, ponieważ wśród nich można trafić na atrakcyjne perełki w korzystnych cenach. Pakiety lecznicze skonstruowane są w taki sposób, aby istniała możliwość ich dopasowania do potrzeb pacjentów czy kuracjuszy. Obecna na miejscu kadra specjalistów służy pomocom i doradza.  Polecamy szczególnie Ośrodek Rehabilitacyjny Leśna Polana w Ustroniu Morskimhttps://lesna-polana.pl/. Znajdujący się zaledwie 400m od plaży obiekt położony jest wśród natury, w otoczeniu lasu i parku. Spokój i cisza oraz urokliwa okolica sprawiają idealne warunki do regeneracji i odpoczynku. Turnusy i wczasy w Leśnej Polanie pozwalają na prawdziwy relaks. Aktualne oferty i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej https://lesna-polana.pl/oferty.