Wczasy rehabilitacyjne dla seniorów

wczasy z rehabiltacjaA może wczasy rehabilitacyjne nad morzem przez cały rok?
Wczasy połączone z zabiegami rehabilitacyjnymi to idealne rozwiązanie dla seniorów, ale nie tylko, również młodsze osoby, po urazach lub z innymi dolegliwościami, mogą rozważyć taką formę wypoczynku.

Wczasy z rehabilitacją

Dla osób, które mają za sobą już kawał życia, ważny jest wypoczynek. Jeżeli cierpimy przy tym na choroby przewlekłe, lub mamy za sobą jakiś uraz, dobrze aby naszym wczasom towarzyszyła rehabilitacja. W zależności od schorzeń które nam dokuczają, będziemy potrzebować odpowiednio dobranych zabiegów.

Dla tych z nas, którzy mają problemy ze schorzeniami dróg oddechowych, dobrym rozwiązaniem mogą być inhalacje solankowe. Z kolei dla osób ze schorzeniami stawów i chorobami reumatycznymi, pomocne mogą być okłady borowinowe. Dla chorych ze stanami zapalnymi stawów, ścięgien oraz tkanek miękkich, właściwe będą okłady fango. Kąpiele wirowe mogą pomagać w rehabilitacji pacjentów z obrzękami czy zastojami żylnymi.

Rehabilitacja seniorów

Z kolej zajęcia z kinezyterapii czyli odpowiednio poprowadzona gimnastyka, może przynieść bardzo dobre efekty lecznicze dla chorych z problemami z układem ruchu, wadami postawy czy chorobami reumatycznymi. Osoby wymagające rehabilitacji stawów mogą być zainteresowani zajęciami gimnastycznymi na specjalnym sprzęcie.

Kolejną gałęzią zabiegów rehabilitacyjnych jest fizykoterapia, w tym prądolecznictwo, pola magnetyczne, światłolecznictwo, fala dźwiękowa czy krioterapia. W ramach zabiegów fizykoterapeutycznych możemy leczyć bardzo szeroki wachlarz schorzeń różnego typu. Odpowiedni dobór zabiegów, oraz ich intensywność i częstotliwość pozostają w gestii lekarza.

Wczasy rehabilitacyjne nad morzem

Poza samymi zabiegami i rehabilitacją ważne jest też położenie obiektu wczasowego, zapewnienie fachowej opieki czy dobrego wyżywienia. Wszystkie te założenia spełnia Sanatorium Lech położone w nadmorskim Kołobrzegu. Sanatorium oferuje wczasy rehabilitacyjne nad morzem przez cały rok. Oprócz bogatej oferty rehabilitacyjnej samego ośrodka, możemy cieszyć się tu zarówno bliskością morza jak i atrakcjami Kołobrzegu i najbliższych okolic.