Wczasy dla seniorów w Polsce

Wczasy dla seniorów

Dziś seniorzy nie szukają tylko sanatoryjnych warunków na wyjazd. Sprostać wymaganiom turystów w starszym wieku jest… przyjemnością! Wymaga to bowiem tylko pomyślenia, a satysfakcja z energii jaką się zwrotnie dostaje od seniorów jest ogromna.

Skąd to wiem? Udałam się na południe Polski i się dowiedziałam. Gdzie są bardziej gościnni restauratorzy i gospodarze, jeśli nie w górach? Sądzicie, że góry to za wysokie progi dla ludzi starszych? Nic bardziej mylnego. Beskidy, na przykład, to bardzo korzystny region w naszym kraju dla zdrowia, przyjemności i aktywacji ludzi starszych.

Tak, poszłam za tym skojarzeniem – i udałam się do Krynicy Zdroju, małopolskiego miasta położonego w Beskidzie Sądeckim, licznie i niezwykle chętnie odwiedzanym przez kuracjuszy. Okazuje się, że nie tylko sanatoria cieszą się powodzeniem, ale również pensjonaty, hotele i SPA, gdzie starsi ludzie po prostu chcą się zrelaksować. Często szukają też możliwość aktywnego wypoczynku. Krynica Zdrój wszystko to może dać współczesnemu Seniorowi. A dokładnie konkretne miejsca – i o nich już za chwilę!

Wczasy dla seniorów w Polsce

Krynica kusi różnorakimi wodami leczniczymi. Jedynymi takimi w świecie. Woda Zubera, czy Słotwinka – to dla nich m.in. warto wejść np. do Pijalni Głównej. Infrastruktura miasta także sprzyja osobom starszym. Są w nim przepiękne parki z wyjątkowo zaprojektowaną zielenią. Warto na przykład wjechać kolejką na Górę Parkową. Można bezpiecznie spacerować, podziwiając charakterystyczne punkty: deptak krynicki, pomnik Nikifora, Dom Zdrojowy i wiele innych. Jest też możliwość zwiedzania Retro Meleksem. A wieczorami warto czerpać z życia towarzyskiego. Na pewno uwadze starszych nie ujdzie to, że miasto jest spokojne, bezpieczne i można wieczorami w uroczych knajpkach sączyć pyszne wino.

W Krynicy polecam Państwu pensjonaty i hotele. Hotelowy standard, często z zabiegami SPA, zapewni każdemu wspaniały zasłużony relaks, a szczególnie seniorom. Po rozeznaniu w ofertach noclegowych, sądzę, że godne uwagi są na pewno hotele Czarny Potok, Wysoka, Puenta Aparthotel, Panorama, Orlik, Rapsodia. Pensjonaty zaś oferują przyjemne, w wyjątkowo urokliwym położeniu, noclegi (nawet, gdy są bardzo blisko centrum!), w wygodnych pokojach. Tutaj, według mnie, warto się przyjrzeć pensjonatom: Osada nad Słotwinką, Pokoje u Izy, Oskarówka, Chata na Stoku, Willa Radość, Willa Antracyt, Willa Zdrój, Gaborek, Kościuszko, Słoneczne Domki, Małopolanka, Nikifor, Prometówka, Pokoje pod Wyciągami, Evita.

Co mnie zaskoczyło i zauroczyło jednocześnie? Że Chata na Stoku to pensjonat stacji narciarskiej. Słotwiny Arena to stacja, która latem bardzo gościnnie przyjmuje ludzi starszych i wiele rzeczy planuje z myślą o nich! Na przykład do łóżek w pokojach zostały kilka dni temu zakupione specjalnie wyprofilowane, wygodne materace. Pokoje z widokiem na góry stały się jeszcze bardziej komfortowe. Restauracja w Chacie na Stoku serwuje głównie dania tradycyjne, także regionalne. Najważniejsze, że jest to kuchnia domowa, pełna własnych przetworów, z robionym i wypiekanym na miejscu chlebem oraz ciastami. Arena organizuje wczasy dla seniorów. Można o nie pytać, przedkładając swoje potrzeby i oczekiwania otwartej i bardzo życzliwej obsłudze stacji. Slotwinyarena.pl – to miejsce w sieci, gdzie są wszystkie informacje i dane kontaktowe.

Hotelowy standard, często z zabiegami SPA, zapewni każdemu wspaniały zasłużony relaks, a szczególnie seniorom. Po rozeznaniu w ofertach noclegowych, sądzę, że godne uwagi są na pewno hotele Czarny Potok, Wysoka, Puenta Aparthotel, Panorama, Orlik, Rapsodia. Wśród ośrodków wypoczynkowych z ofertą turnusów rehabilitacyjnych najlepszym wyborem będzie zmodernizowany ośrodek Silesia (dawny Damis), w którym Goście nieodpłatnie mogą skorzystać z jednego z największych krytych basenów w Krynicy-Zdroju (20 metrów długości!).

 

Seniorka 60+