Problem seniorów: Wchodzenie i wychodzenie z wanny

Wanna w młodości kojarzy się z relaksem. Po 60-tce pojawiają się problemy.

Wanna kąpielowa wcale nie musi być niewygodna i niepraktyczna. Istnieją bowiem wanny dla seniorów, które gwarantują wygodę i komfort użytkowania, a przy tym znacznie podnoszą bezpieczeństwo codziennej higieny.

Problem seniorów: Wchodzenie i wychodzenie z wanny

Najczęstszym problemem z jakim borykają się osoby starsze przy korzystaniu z wanny to wchodzenie i wychodzenie. Wysoka krawędź wanny wymaga nie lada sprawności, by ją przekroczyć. Różnie można radzić sobie z tym problemem – nadal jednak jest to wysiłek, na który z biegiem lat zaczyna brakować sił. Tymczasem łazienka dla seniora nie musi być torem przeszkód, a wejście do wanny może być bajecznie proste.

Dlatego powstały wanny z drzwiami – wanny stworzone specjalnie z myślą osób, których sprawność fizyczna uległa osłabieniu. Szereg usprawnień i udogodnień sprawia, że jest to świetne rozwiązanie, które można zastosować w niemalże każdej łazience – nawet w bloku.

Wanna Oda E to idealne rozwiązanie dla osób, które preferują higienę w pozycji siedzącej.

Szczelność wanny z drzwiami

Wejście do wanny jest bajecznie proste za sprawą niskiego progu, który nie wymaga wysokiego podnoszenia nóg. Otwieranie i zamykanie drzwi jest lekkie i intuicyjne – mogą one otwierać się do środka lub na zewnątrz wanny (w zależności od modelu). Mechanizm zamykania drzwi gwarantuje pełną szczelność wanny. Antypoślizgowa powierzchnia dna minimalizuje ryzyko poślizgnięcia w trakcie korzystania z natrysku lub wychodzenia z wanny po zażytej kąpieli.  Zamontowanie w obrębie wanny specjalnych uchwytów ściennych uczyni korzystanie z wanny jeszcze wygodniejszym.

Siedzisko posiada specjalne wycięcie higieniczne, dzięki czemu korzystanie z niego jest praktyczne i komfortowe.

Kąpiele solankowe w wannie

Miłośników kąpieli solankowych z pewnością ucieszy fakt, że materiał z którego wykonana została wanna, nie żółknie pod wpływem soli i ziół. Można więc bez obaw korzystać z dobrodziejstw i leczniczych właściwości ulubionych kąpieli.

Wanna kąpielowa z drzwiczkami z powodzeniem rozwiązuje problemy z jakimi borykają się seniorzy w trakcie korzystania z tradycyjnych modeli wanien i brodzików. Jest to produkt sprawdzony przez użytkowników z całej Europy, a także instytucje opiekuńcze jak np. Domy Pomocy Społecznej, w których cieszy się pozytywnymi opiniami.

Warto zapoznać się z ofertą wanien z drzwiami na stronie www.lazienkabezbarier.com.pl lub zadzwonić pod numer 609 382 635, aby bezpłatnie otrzymać materiały informacyjne drogą pocztową.

 

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo