Planujesz wakacje w Albanii? Przygotuj listę miejsc, które musisz odwiedzić

albania tanie wakacjeAlbania: Klimat i kuchnia zachęcają do odwiedzin seniorów.

Albania to jeden z tych krajów Półwyspu Bałkańskiego, które nie są jeszcze do końca odkryte i skomercjalizowane. Ten fakt przyciąga turystów bardziej wybrednych, którzy cenią sobie samodzielne odkrywanie poszczególnych miejsc.

Albania od kuchni, czyli czego warto tu spróbować

Albańska kuchnia słynie przede wszystkim z qofta przyrządzanego z mięsa mielonego. Wśród innych znanych dań jest pudding ryżowy przygotowywany z użyciem owczego mlekka, zwany oriz me tamel. Jeśli chodzi o przekąski, to w Albanii popularny jest grecki ser feta oraz sery z gatunku djathe i bardhe. W kwestii alkoholu niezmiennie rządzi rakija wytwarzana głównie z winogron.

Co warto zobaczyć w Albanii?

Miłośników historii na pewno zainteresuje Narodowe Muzeum Historyczne, ale też Meczet Ethem Beja w Tiranie, Muzeum Skanderbega, Zamek Porto Palermo czy Zamek Rozafa w Szkodrze. Ci, dla których ważna jest przyroda, na pewno nie odmówią sobie wizyty w Parku Narodowym Llogara porśniętym rzadkimi okazami jodeł i sosen. Ci, którzy obierają Albanię za cel wakacyjnych wypraw głównie dlatego, że chcą odpocząć, na pewno zwrócą się ku jeziorom i rzekom. Idealnie do tego celu nadaje się Syri i Kalter, ale też Dajti oraz Drin.Więcej informacji na temat przyjazdu do Albanii można znaleźć na stronie internetowej tour operatora https://dreamtours.pl/wakacje/albania.

Nie chcesz jechać do Albanii? Wybierz Austrię

Jeśli kraje muzułmańskie wciąż budzą w Tobie niepokój i zdecydowanie bezpieczniej czujesz się w Europie Środkowej, zdecyduj się na wyjazd do Austrii. Fantastyczna flora i fauna znajdująca się na terenie tutejszych parków narodowych, umiarkowany, sprzyjający zwiedzaniu klimat, zapierające dech w piersiach widoki Alp oraz bogata historia kraju odzwierciedlona w imponujących zabytkach – to dopiero początek atrakcji, jakie czekają na Ciebie w nieodległej od Polski Austrii. Bliskość sprzyja wypadom na krótsze i dłuższe urlopy, a szereg rozrywek pozwala dobrze zagospodarować czas niezależnie od pory przybycia – zarówno latem, jak i zimą będziesz miał co tu robić.

Jeżeli piękno Wiednia i austriackich sielskich pejzaży do Ciebie przemawia, zobacz ofertę wyjazdu organizowanego przez Dream Tours https://dreamtours.pl/wakacje/austria. A może szukasz zupełnie innego kierunku wakacyjnego? Jeśli tak, przejrzyj pełną listę proponowanych państw na stronie internetowej https://dreamtours.pl. Na pewno znajdziesz coś dla siebie! Wśród mniej typowych miejsc znajduje się https://dreamtours.pl/wakacje/aruba-bonaire-curacao oraz Azory https://dreamtours.pl/wakacje/azory.

Słuchmed badanie słuchu za darmo