Wakacje seniora w Kołobrzegu

molo w kołobrzeguKołobrzeg jest przyjazny seniorom. Najwięcej seniorów przebywa na molo.

Będąc na emeryturze ma się więcej wolnego czasu – także na podróże. Nie ma zaś chyba nic lepszego niż pobyt nad Morzem Bałtyckim, gdzie można zaznać zarówno pięknych widoków, jak i pozytywnego dla zdrowia klimatu. Doskonałym miejscem dla seniorów jest piękny Kołobrzeg.

Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg?

To nadmorskie miasto, które powstało tysiąc lat temu i położone jest w środkowej części polskiego wybrzeża. W Kołobrzegu znajduje się najdłuższe w kraju żelbetowe molo, które ma 220 metrów długości. W mieście tym zobaczyć można także:

  • działający port handlowy i rybacki,
  • porty: jachtowy i wojenny, a także przystań pasażerską (skąd w okresie od kwietnia do października można popłynąć na wyspy Bornholm albo Christianso),
  • Muzeum Oręża Polskiego (ze zbiorami sięgającymi czasów średniowiecza)
  • Ogrody Hortulus Spectabilis (z labiryntem, ogrodem kalendarza celtyckiego, olbrzymimi rabatami bylinowymi, czy urokliwym rozarium).
  • Bazylikę Mariacką – którą zaczęto budować już w 1300 roku
  • Latarnię Morską – nie jest ona zbyt wysoka, ale rozciągający się z niej widok jest naprawdę imponujący!

Miejsca te będą ciekawymi punktami wypadowymi na wycieczki w ciągu dnia. Ważne jest to, że w każdym z nich istnieje możliwość odpoczynku – miejsca do siedzenia. Dzięki temu sprawdzą się jako atrakcje turystyczne także dla osób potrzebujących częstszego wypoczynku.

Hotel Kołobrzeg – Na co się zdecydować?

Zarówno w swoim domu, jak i na wakacjach, seniorzy powinni mieć zapewnione wszystkie wygody, aby bez zbędnego wysiłku mogli przyjemnie spędzać czas. Kiedy w grę wchodzą hotele Kołobrzeg ma ich do zaoferowania naprawdę wiele. Jednak dla osób starszych świetnym wyborem będzie jeden – Hotel Kołobrzeg Spa Leda. Jest to miejsce położone 200 metrów od morza, więc nie wymaga zbyt długich spacerów do brzegu, a w sezonie letnim hotel posiada własną prywatną plażę. Zapewniony jest tam spokój i błoga cisza. Na dachu znaleźć można zaś taras wypoczynkowy i to z wygodnymi leżakami.

Co ważne, w pobliżu Hotelu Spa Leda znajdują się różne ciekawe atrakcje, na przykład amfiteatr. Pozwala on na pełne korzystanie z oferty rozrywkowej w sezonie. Bardziej aktywni seniorzy mogą natomiast skorzystać ze znajdujących się nieopodal ścieżek pieszo-rowerowych. Bardzo ważne jest również to, że ten hotel w Kołobrzegu ma niezwykle bogate i nowoczesne zaplecze Spa. Każdy z seniorów będzie mógł więc skorzystać z kosmetycznych zabiegów na twarz i ciało, aromatycznych kąpieli w ziołach, z różnego rodzaju masaży – a wszystko to w wyjątkowo relaksującej atmosferze. Oczywiście wszystkie takie zabiegi Spa opierać się będą na użyciu profesjonalnych kosmetyków, które poprawią kondycję ciała.

Hotel zapewnia również dostęp do basenu, jacuzzi, sauny suchej i łaźni parowej, a nawet do groty solnej. Oczywiście Hotel Spa Leda proponuje swoim gościom komfortowe pokoje, a także restaurację i kawiarnię, z pysznymi posiłkami i wyjątkowymi deserami. Taka oferta sprawia, że każdy senior odwiedzający Kołobrzeg będzie mógł poczuć się swobodnie, wygodnie i naprawdę wyjątkowo.