Vectus – Depilacja laserowa w Gdyni

laser VectusZabieg depilacji laserem VECTUS w Gdyni.

Wielu osobom zależy na trwałym pozbyciu się zbędnego owłosienia, z tego powodu rosnącą popularnością cieszą się zabiegi laserowej, które wykonują na różnych partiach ciała, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Tendencja taka wydaje się w pełni naturalna, nie tylko ze względów estetycznych, ale również dlatego, że nieustannie wzrasta poziom bezpieczeństwa depilacji laserowej, jej skuteczność i co niezwykle ważne są one również całkowicie bezbolesne. Idealnym przykładem tego rodzaju zabiegów jest laser Vectus, który dostępny jest w Clinica Cosmetologica w Gdyni.

Najlepszy z najlepszych

Laser Vectus stanowi najlepsze rozwiązanie tego rodzaju na rynku. Wyróżnia się długością wiązki światła 810 nm. Powstał dzięki wytężonej, wieloletniej pracy grupy naukowców z Harvard Uniwersity w Stanach Zjednoczonych. Aparatura, która stała się ich niekwestionowanym osiągnięciem, wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki.

Pierwsza innowacja zapewnia bezbolesny przebieg zabiegu, to nakładka chłodząca Advanced Contact Cooling. W czasie przeprowadzania depilacji kontroluje ona temperaturę i schładza skórę, działając tym samym przeciwbólowo.

Kolejną nowinką jest czytnik aktywnej melaniny Skintel, który w czasie trwania zabiegu nieustannie dokonuje pomiarów melaniny w łodydze włosa i na tej podstawie automatycznie dopasowuje moc zabiegu, do indywidualnych potrzeb pacjenta. Rozwiązanie to wpływa na poprawę skuteczności, jak i bezpieczeństwa zabiegu.

Za serce urządzenia uznaje się natomiast technologię fototermolizy selektywnej. To dzięki niej możliwe jest znaczące ograniczenie podrażnień, podniesienie skuteczności i precyzji zabiegu, jak również poziomu jego bezpieczeństwa. Jest to rozwiązanie, które koncentruje moc lasera bezpośrednio na włoskach, chroniąc okoliczne tkanki.

Czy Vectus jest skuteczny?

Podejmując decyzję o przeprowadzeniu depilacji laserowej, szukamy najlepszego rozwiązania, zastanawiamy się również często, czy istotnie włoski już nie odrosną. W przypadku lasera Vectus mamy pewność, że w czasie serii zabiegów usunięte zostanie aż 95% włosków z wybranej partii ciała. Pozostałe 5% zniknie po roku, gdy zgłosimy się na jeden zabieg przypominający.

Darmowa konsultacja przed zabiegiem

Każdy zabieg w Clinica Cosmetologica w Gdyni poprzedzamy przeprowadzeniem darmowej konsultacji z naszym kosmetologiem. W czasie takiego spotkania sprawdzane jest, czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania depilacji. Jeśli kosmetolog ma wątpliwości może również skierować do dermatologa. Działanie takie pozwala nam zapewnić naszym pacjentom pełne bezpieczeństwo.

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 94

Kiedy depilacja Vectus jest wskazana?

Zawsze, gdy chcemy się pozbyć niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała. Takie zabiegi wykonuje się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, najczęściej mają zastosowanie estetyczne lub praktyczne. Sprawdzają się jednak również w przypadku takich dolegliwości jak wrastające włoski zapalenie mieszków włosowych czy hirsutyzm (nadmierne owłosienie), gdyż dają możliwość pozbycia się źródła problemu.

W jakich sytuacjach zabiegów depilacji laserowej wykonywać nie wolno?

Przeciwwskazań do depilacji laserowej Vectus jest niewiele, jednak zawsze przed podjęciem zabiegu należy je wykluczyć. Przede wszystkim zakazane jest wykonywanie go w przypadku:

 1. ciąży,
 2. laktacji,
 3. łuszczycy,
 4. bielactwa,
 5. zmian ropnych na skórze,
 6. podrażnionej skóry,
 7. skłonności do powstawania bliznowców oraz przebarwień,
 8. skóry świeżo opalonej,
 9. stosowania terapii retinoidami,
 10. zakażeń bakteryjnych, grzybiczych oraz wirusowych.

Zdaniem eksperta: „Wykluczenie przeciwwskazań przed zabiegiem to konieczność dla zapewnienia każdemu pacjentowi bezpieczeństwa. Mimo iż jest ich niewiele, to właśnie ze względu na nie zapraszamy na darmowe spotkanie kwalifikacyjne. Daje to Państwu pewność, że jesteście w dobrych rękach” powiedział kosmetolog z placówki w Gdyni

Depilacja laserowa twarzy Vectus

Jest to zabieg wykonywany niemal wyłącznie u kobiet. Pojawienie się wąsika, czy nadmiernie ciemnego meszku na twarzy może mieć różne przyczyny, jednak z pewnością wygląda u pań mało estetycznie i może powodować problemy z postrzeganiem własnej kobiecości. Depilacja woskiem, zarówno w domu, jak i w gabinecie, może powodować podrażnienia i włoski muszą być widoczne, żeby dały się wyrwać. Maszynka może sprawiać, że i tak będą one widoczne, dlatego najlepszym i polecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej Vectus.

Depilacja laserowa pach Vectus

Skóra pod pachami jest delikatna i łatwo w tym rejonie o podrażnienia. Natomiast usuwanie owłosienia bywa kłopotliwe, gdyż maszynki używamy niemal codziennie, wosk i depilator też nie zawsze się sprawdzają. Te nieestetyczne włoski usuwają zarówno panowie, jak i panie. Z pewnością każdy odetchnie z ulgą, gdy nie będzie musiał codziennie rano sprawdzać, czy nie trzeba czegoś jeszcze usunąć. Przeprowadzenie laserowej depilacji pach ma jeszcze jedną zaletę poza względami estetycznymi – może pomóc rozwiązać problem nadmiernej potliwości w tym obszarze.

Depilacja laserowa bikini Vectus

W okolicy bikini często zmagamy się z licznymi problemami skórnymi w związku z usuwaniem zbędnego owłosienia. Golenie, depilator i wosk, wszystko może prowadzić do podrażnienia, zapalenia mieszków włosowych czy wrastania włosków. Pojawia się również pieczenie i swędzenie skóry. Zwykle również widoczne są ślady po goleniu i skóra nie wygląda tak pięknie, jak byśmy tego chciały. Idealnym rozwiązaniem dla pań, które chcą czuć się piękne, i mieć idealnie gładką skórę okolic bikini jest przeprowadzenie zabiegu usuwania zbędnego owłosienia laserem diodowym Vectus.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Przygotowania do zabiegu rozpoczynamy już miesiąc wcześniej. Wówczas należy:

 • zaprzestać opalania się,
 • zaprzestać stosowania samoopalaczy i kremów brązujących,
 • zaprzestać używania kosmetyków, które uwrażliwiają skórę na działanie słońca,
 • zaprzestać depilacji i wyrywania włosków.

Na tydzień przed zabiegiem:

 • regularnie i dokładnie dbamy o skórę – w czasie zabiegu nie może być przesuszona ani podrażniona,
 • odstawiamy doustne środki, które uwrażliwiają skórę na działanie słońca – UWAGA! Tak działają niektóre zioła.

W dniu zabiegu lub ewentualnie dzień wcześniej golimy nogi zwykłą maszynką – najlepiej jednorazową, bo już nie będzie nam potrzebna.

Po zabiegu depilacji laserowej…

 • stosujemy preparaty łagodzące i nawilżające,
 • unikamy basenu i sauny,
 • nie wystawiamy skóry na działanie słońca,
 • stosujemy kosmetyki z wysokim filtrem UV,
 • unikamy podrażnień mechanicznych,
 • nie nanosimy dezodorantu na okolicę zabiegową.

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Rejestracja: 58 506 64 94