Po zdrowie i wypoczynek do Uzdrowiska Busko- Zdrój S.A.

Busko ZdrójUzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Witamy Państwa w UZDROWISKU BUSKO-ZDRÓJ S.A. – jednym z najstarszych i najbardziej znanych polskich uzdrowisk. Znajdują się tu cenione w całym kraju sanatoria i szpitale uzdrowiskowe, takie jak: piękne, zabytkowe Sanatorium MARCONI, kameralne Sanatorium MIKOŁAJ, nowoczesny Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA oraz Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno – Rehabilitacyjny GÓRKA.

Uzdrowisko z tradycjami

marconi busko

Sanatorium MARCONI.

Od blisko 200 lat skutecznie leczone i rehabilitowane są tu schorzenia: reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne oraz dermatologiczne. Każdego roku Uzdrowisko odwiedza kilkadziesiąt tysięcy gości z kraju i zagranicy, którzy przyjeżdżają aby skorzystać z leczniczych właściwości tutejszych unikalnych wód siarczkowych oraz solanek jodkowych.

100 rodzajów zabiegów

Szpital Krystyna Busko

Uzdrowiskowy Szpital KRYSTYNA.

Nad prawidłowym i efektywnym przebiegiem kuracji czuwa wysoko wykwalifikowana kadra lekarska, pielęgniarska i fizjoterapeuci. Blisko 100 rodzajów dostępnych zabiegów, komfortowo wyposażone pokoje i smaczna zdrowa kuchnia sprawią, że można poczuć się tu wyjątkowo a spędzony czas pozostawi wspaniałe wspomnienia.

Po zabiegach, na Gości UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. czeka wiele atrakcji, które urozmaicą czas pobytu w kurorcie. Wśród nich są liczne wydarzenia kulturalne oraz szerokie możliwości zwiedzania regionu i najbliższej okolicy – pięknego i malowniczego Ponidzia. Szukając miejsca, gdzie można zadbać o zdrowie, odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, czy po prostu zregenerować swoje siły witalne warto odwiedzić UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ  S.A.

POBYT LECZNICZY już od 235 zł os/dzień

Kuracja 6 lub 13-dniowa w Sanatorium MARCONI / KRYSTYNA

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie w komfortowo wyposażonym pokoju z łazienką i TV
  • 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolacja
  • w pakiecie: 24 zabiegi (pobyt 6-dniowy) /  62 zabiegi (pobyt 13-dniowy)

TURNUS REHABILITACYJNY już od 2618 zł

za cały pobyt 14-dniowy w Sanatorium MARCONI / KRYSTYNA

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie w komfortowo wyposażonym pokoju z łazienką i TV
  • 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolacja
  • w pakiecie: 40 zabiegów

Lecznicze wody siarczkowe – Nasz naturalny skarb

kobieta kapie sie

Kąpiel siarczkowa.

Wody siarczkowe czerpane są bezpośrednio ze źródeł mineralnych UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. Ich lecznicze właściwości wiążą się z wchłanianiem dwuwartościowej siarki przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy. W wyniku tego następuje aktywizacja procesów biochemicznych, przeciwzapalnych, przeciwreumatycznych i odtruwających w organizmie. Kąpiele i kuracja pitna wpływają na zwiększenie odporności organizmu, obniżenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi, łagodzą bóle, powodują zmniejszenie obrzęków oraz poprawę ruchomości stawów.

basen busko zdroj

Basen w Szpitalu Uzdrowiskowym Krystyna.

Woda siarczkowa jest ceniona również w kuracji dermatologicznej. Powoduje głębokie oczyszczanie skóry z równoczesną regeneracją tkanek.

Lecznicze wody siarczkowe to unikalny dar natury, po który warto sięgnąć w trosce o własne zdrowie.

Więcej o UZDROWISKU BUSKO-ZDRÓJ S.A. i kuracji z wykorzystaniem słynnych leczniczych wód siarczkowych znajdziesz na stronie:

www.uzdrowiskobusko.pl

busko zdroj mapa

REZERWACJA POBYTÓW PEŁNOPŁATNYCH

tel. 41 370 38 00   |   e-mail: rezerwacja@ubz.pl