Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. – Zadbaj o swoje zdrowie – to wcale nie jest takie trudne

busko zdroj sanatoriun

Coraz większe tempo życia, ciągła pogoń za codziennymi sprawami, stres, praca czy domowe obowiązki sprawiają, że zbyt często zaniedbujemy to co mamy najcenniejsze – własne zdrowie. Dopóki ono dopisuje, uważamy że tak być powinno, jednak nasz organizm prędzej czy później odda nam to wszystko, co wcześniej mu zaaplikujemy.

Zdrowie to klucz do szczęścia i dobrego samopoczucia

Sanatorium MARCONI.

Sanatorium MARCONI.

Zauważmy, że gdy dopisuje nam zdrowie jesteśmy bardziej radośni, aktywni, samodzielni. Gdy jednak go zabraknie, często zmuszeni jesteśmy przeredagować nasze dotychczasowe aktywne życie. To jednak nie jest powód do ograniczenia relacji z otaczającym nas światem, zamartwiania się, pozostawania w czterech ścianach własnego domu. Wiele czynników sprawia, że z wiekiem pojawiają się lub nasilają dolegliwości dotąd nam nieznane, z którymi można i trzeba  próbować sobie radzić. Mogą to być m.in. schorzenia reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe czy kardiologiczne. 

Kuracja w uzdrowisku

Ważne są bieżące konsultacje i badania lekarskie, codzienna aktywność na miarę naszych możliwości i zaleceń lekarskich, właściwa dieta. Istotnym elementem jest korzystanie z zabiegów leczniczych czy rehabilitacji, co w przypadku części schorzeń jest warunkiem koniecznym do utrzymania właściwej sprawności i kondycji organizmu. Takie możliwości daje kuracja w uzdrowisku. Jeżeli więc chcemy zatroszczyć się o swoje zdrowie, odpocząć, czy po prostu zatrzymać się w codziennym biegu, warto zapoznać się z  ofertą polskich uzdrowisk. To oczywiście kuracja w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, ale nie tylko. Wiele osób korzysta także z pobytów pełnopłatnych w dostępnym dla siebie zakresie cenowym (również ze względu na czas oczekiwania na pobyt w ramach NFZ).

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Na uwagę zasługuje z pewnością propozycja kuracji w jednym z najstarszych (ale i najnowocześniejszych) polskich uzdrowisk – UZDROWISKU BUSKO-ZDRÓJ S.A. a konkretnie w Sanatorium MARCONI czy Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA. Ośrodki te wspomagają leczenie i rehabilitację wielu rodzajów schorzeń,  w tym reumatologicznych, neurologicznych, ortopedyczno-urazowych, kardiologicznych czy dermatologicznych. Każdego roku Busko-Zdrój w woj. świętokrzyskim odwiedza kilkadziesiąt tysięcy gości z kraju i zagranicy, którzy przyjeżdżają aby skorzystać z leczniczych właściwości tutejszych unikalnych wód siarczkowych oraz solanek jodkowych.

Szpital Uzdrowiskowy Krystyna

Szpital Uzdrowiskowy Krystyna.

Nad prawidłowym i efektywnym przebiegiem kuracji w MARCONIM i KRYSTYNIE czuwa wysoko wykwalifikowana kadra lekarska, pielęgniarska i fizjoterapeuci. Blisko 100 rodzajów dostępnych zabiegów, komfortowo wyposażone pokoje i smaczna zdrowa kuchnia sprawiają, że można poczuć się tu wyjątkowo, a spędzony czas pozostawi wspaniałe wspomnienia. Ale kuracja to nie tylko zabiegi. Na Gości czeka wiele atrakcji, które urozmaicą czas pobytu w kurorcie. Wśród nich są liczne wydarzenia kulturalne oraz szerokie możliwości zwiedzania regionu i najbliższej okolicy – pięknego i malowniczego Ponidzia. Szukając miejsca, gdzie można zadbać o swoje zdrowie, odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, czy po prostu zregenerować siły witalne, warto odwiedzić UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ  S.A. – nazywane jakże trafnie świętokrzyską perłą przyrodolecznictwa.

Okazja ku temu jest doskonała, ponieważ  na wszystkich Gości, którzy przyjeżdża do MARCONIEGO lub KRYSTYNY po 30 sierpnia 2020r. na pełnopłatny pobyt leczniczy, czeka bardzo ciekawa promocja, która pozwala skorzystać z kolejnej kuracji aż z 20 % Rabatem. Więcej informacji znajdziecie tutaj http://ubz.pl/pl/aktualne-promocje

Propozycja jest tym atrakcyjniejsza, że od 15 października ceny są tu i tak niższe niż w pełnym sezonie, a mimo to buskie Uzdrowisko proponuje możliwość dodatkowej zniżki.

Lecznicze wody siarczkowe – naturalny skarb buskiego kurortu

Tutejsze lecznicze wody siarczkowe czerpane są bezpośrednio ze źródeł mineralnych UZDROWISKA BUSKO-ZDRÓJ S.A. Ich lecznicze właściwości wiążą się z wchłanianiem dwuwartościowej siarki przez skórę, drogi oddechowe i przewód pokarmowy. W wyniku tego następuje aktywizacja procesów biochemicznych, przeciwzapalnych, przeciwreumatycznych i odtruwających w organizmie. Kąpiele i kuracja pitna wpływają na zwiększenie odporności organizmu, obniżenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi, łagodzą bóle, zmniejszają obrzęki oraz poprawiają ruchomość stawów. Woda siarczkowa jest ceniona również w kuracji dermatologicznej. Powoduje głębokie oczyszczanie skóry z równoczesną regeneracją tkanek. Lecznicze wody siarczkowe to unikalny dar natury, po który warto sięgnąć w trosce  o własne zdrowie.

Więcej o UZDROWISKU BUSKO-ZDRÓJ S.A. i kuracji z wykorzystaniem słynnych leczniczych wód siarczkowych znajdziesz na stronie:

www.uzdrowiskobusko.pl

busko zdroj mapa

REZERWACJA POBYTÓW PEŁNOPŁATNYCH

tel. 41 370 38 00   |   e-mail: rezerwacja@ubz.pl