Usługi pielęgniarskie w domu – dlaczego warto skorzystać?

kroplowka w domuPielęgniarka może przyjść do domu.

W dobie koronawirusa wiele osób stara się unikać ośrodków zdrowia, szpitali, przychodni i gabinetów lekarskich. W wielu przypadkach niemożliwe jest ominięcie ośrodków służby zdrowia, jeśli jednak potrzebujesz jedynie pomocy pielęgniarskiej sprawa wygląda już zupełnie inaczej.

  1. Usługi pielęgniarskie w domu?
  2. Kiedy warto skorzystać z usług medycznych w domu?

Usługi pielęgniarskie w domu?

Wielu pacjentów nie potrzebuje konsultacji medycznej, a jedynie pomocy pielęgniarskiej w zakresie zmiany opatrunku, leczenia ran, zdjęcia szwów, wykonania zastrzyku. Założenie wenflonu czy cewnikowanie pęcherza moczowego to zadania, których samodzielnie nie można wykonać. Potrzebna jest tutaj fachowa pomoc. Nie trzeba jednak korzystać z niej wyłącznie z przychodniach czy ośrodkach zdrowia. W ostatnich latach, a w okresie pandemii szczególnie, bardzo dynamicznie rozwinęły się usługi pięlęgniarskie Gdynia. Rozwiązanie to pomaga pacjentom, którzy mają problemy z poruszaniem się, dotarciem do ośrodka, jak również w obecnej sytuacji chcą po prostu uniknąć kontaktu z większą grupą ludzi. Większą część sprzętu, narzędzi potrzebnych do wykonania podstawowych usług pielęgniarka może przynieść ze sobą, a ty nie musisz ruszać się z domu. Jest wygodniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Nie zmienia się natomiast profesjonalizm, z jakim udzielona zostaje ci taka pomoc.

Kiedy warto skorzystać z usług medycznych w domu?

Infuzja dożylna, wlew, zatrzyk, a także pobieranie krwi to usługi pielęgniarskie Gdańsk, które zajmują wiele czasu. Trzeba najpierw umówić się, dojechać do ośrodka, poczekać w kolejce, a potem wrócić. Zamawiając usługi pielęgniarskie nie tracisz czasu, a z pielęgniarką umawiasz się tam, gdzie ci wygodnie – w domu lub pracy. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, stać w kolejce, stresować się obecnością osób wokół. Kroplówka w domu jest znacznie łatwiejsza do zaakceptowania, niż wlew dożylny, który wymaga wizyty w przychodni i spędzenia tam godziny, dwóch lub trzech. Usługi pielęgniarskie w domu to z pewnością idealne rozwiązanie, jeśli:

  • jesteś osobą chorą, ale nie potrzebujesz w danym momencie konsultacji lekarskiej, a jedynie doraźnej pomocy pielęgniarskiej – pobrania krwi, założenia cewnika, sondy do żołądka czy zmiany opatrunku,
  • obawiasz się kontaktu z innymi osobami w przychodni, masz słabszą odporność i chcesz maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem oraz innymi chorobami,
  • nie masz czasu na wizytę w przychodni, a chcesz skontrolować swoje zdrowie i np. umówić się na pobranie krwi,
  • chcesz skorzystać z stawiania baniek, aby w naturalny sposób pozbyć się przeziębienia.