Urodziny wnuczka, lub wnuczki: co wybrać na specjalny dzień?

wnuczek z dziadkiemCo kupić wnuczce i wnuczkowi? Odwieczny dylemat.

Co kupić wnusi? Co kupić wnusiowi?

Urodziny ukochanego wnuczka, czy też wnuczki to wyjątkowa okazja. Nie każdy posiada ciekawy pomysł na upominek. Z pewnością warto jest postawić na prezent, który posłuży przez długi czas. Na pierwszym miejscu należy postawić jakość. Maluchy posiadają zwykle mnóstwo drobnych zabawek i bibelotów. Raz w roku warto jest więc wręczyć coś, co wywoła ogromną radość. Co kupić wnusi? Co kupić wnusiowi? Poniżej przedstawiono kilka propozycji.

1. Domek dla lalek

Poszukując prezentu dla dziewczynki warto jest wziąć pod uwagę domek dla lalek. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być model drewniany, który jest nie tylko bezpieczny, ale przede wszystkim solidny i trwały. Nie ulegnie on uszkodzeniu tak szybko, jak domki z tworzyw sztucznych. Warto sprawdzić, czy produkt posiada dodatkowe wyposażenie. Jeśli nie, to dobrze jest rozważyć zakup akcesoriów.

2. Tor wyścigowy

Tory wyścigowe występują w wielu rozmaitych wariantach. Bez trudu znajdziemy model z wyrzutnią, czy też innymi gadżetami. Wielkim zainteresowaniem cieszą się również ogromne tory, które po rozłożeniu zajmują niemal cały pokój. Ponadto dobrą opcją są samochodziki na baterie – nie zawsze znajdują się one w komplecie.

3. Namiot tipi

Namiot tipi jest nie tylko praktyczny, ale również dekoracyjny. Przepięknie prezentuje się w dziecięcym pokoju. Dla malucha może stanowić miejsce do zabawy, czy też odpoczynku. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla przedszkolaków, ale nie tylko.

4. Basen z kulkami

Poszukując prezentu dla niemowlaka warto jest rozważyć zakup basenu wypełnionego kulkami. Tego rodzaju konstrukcje występują w rozmaitych rozmiarach, a więc można znaleźć wariant pasujący do małego mieszkania. Na specjalną uwagę zasługuje również bajeczny design, który idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

5. Zestaw małego artysty

Dzieci zwykle uwielbiają tworzyć własne dzieła. Kredki, flamastry, farby – wszystko to jest niezbędne do tego, aby namalować obrazek. Zestawy małego artysty posiadają nawet kilkaset elementów. Niewątpliwym plusem jest fakt, że wszystkie znajdują się w jednym miejscu.

6. Interaktywny zwierzak

Niejeden smyk marzy o własnym zwierzaku. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę wydaje się być zabawka interaktywna np. kot, pies, chomik. Najczęściej wydają one odgłosy, a także poruszają się. Produkty wysokiej klasy gwarantują o wiele więcej opcji – bez problemu znajdziemy pluszaki reagujące na ruch, czy też wykonujące wypowiedziane komendy.

7. Zabawkowy sklep

Zabawkowy sklep to prawdziwa gratka zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Najczęściej w zestawie znajdują się produkty spożywcze, kasa fiskalna, czy też koszyk na zakupy. Maluch poprzez zabawę może uczyć się właściwego zachowania w supermarkecie, czy też liczenia pieniędzy. Przed zakupem należy sprawdzić, jakie akcesoria znajdują się w komplecie.

8. Konik na biegunach

Koń na biegunach jest ponadczasowy. Jeśli maluch go nie posiada, to z pewnością będzie szczęśliwy. Ważne jest to, aby wybrać model solidny i starannie wykończony. Warto jest wiedzieć, że w sprzedaży znajdziemy również inne bujane zwierzaki (w tym bohaterów ze znanych bajek).

9. Zabawki naukowe

Zabawki naukowe pobudzają logiczne myślenie, a także pozwalają podnieść poziom swojej wiedzy. Jest to opcja raczej dla dzieci nieco starszych, które chodzą już do szkoły. W sklepie Zabawka i Wyprawka można znaleźć szereg zabawek doświadczalnych, które zapewnią wielką frajdę nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym. Mowa tutaj o np. rakietach recyklingowych, czy też zestawach małego chemika.

10. Klocki

Klocki rozwijają umiejętności manualne, a także zmuszają do myślenia. Należy dopasować zestaw do wieku pociechy. Dużą popularnością cieszą się klocki konstrukcyjne, które dedykowane są głównie młodzieży. Ich ułożenie to nie lada wyzwanie.