Upały: Jak radzić sobie z upałami?

Upały: Jak radzić sobie z upałamiUpały: Jak radzić sobie z upałami

Wysokie temperatury, suche powietrze i brak wiatru powodują, że lato może stać się uciążliwe. Nie dziwi więc, że ludzie robią wszystko by poradzić sobie z męczącymi upałami. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się urządzenia klimatyzacyjne. O ile nikt nie wyobraża sobie biura lub centrum handlowego bez sprawnie działającej klimatyzacji, o tyle już w prywatnych domach lub małych lokalach jej zamontowanie może się wiązać ze zbyt dużymi kosztami. Na szczęście są też inne sposoby na upały w Polsce i wakacyjną duchotę.

Mięta to letni sprzymierzeniec

Mięta ma wiele cennych składników odżywczych, ale nie cieszy się powodzeniem u Polaków. Wszystko przez to, że jest składnikiem wielu preparatów pomagających walczyć z chorobami żołądka, a napar z niej poprawa trawienie, zmniejsza wydzielanie żółci żołądkowej oraz działa na bezsenności i podrażnienia w jamie ustnej. Mimo wszystko warto się jednak do niej przekonać. A wszystko przez zawartość mentolu, który ma właściwości odświeżające. W czasie upałów pomocne będzie przygotowywanie lemoniad i napojów na bazie mięty, np. z dodatkiem cytryny lub kostek lodu. Dobrym sposobem jest też wyposażenie się w kosmetyki o jej zapachu, np. perfumy Elizabeth Arden Green Tea, które dostępne są w https://www.perfumeria.pl/Ona/Perfumy. Oprócz wód perfumowanych i toaletowych z miętą na rynku można znaleźć też chłodzące mentolowe szampony, żele pod prysznic, mleczka do ciała i balsamy do ust.

Odpowiednie ubrania pozwolą czuć się komfortowo

Latem konieczne jest wyposażenie swojej garderoby w bardziej przewiewne ubrania i buty. Najlepiej wybierać spodnie, bluzki i tuniki wykonane z materiałów naturalnychbawełny, lnu, jedwabiu czy włókien konopi. Nie tylko będą wygodniejsze, ale przede wszystkim, w odróżnieniu od tych sztucznych są przyjaźniejsze dla skóry, przez co łatwiej jej się oddycha i zmniejsza się tendencja do pocenia. Na uwadze warto mieć nie tylko wykonanie, ale też krój. Wiele osób latem zakłada dżinsowe spodnie lub zakryte obuwie – przy 30°C upale może to utrudnić funkcjonowanie. Lekkie spodnie (nawet długie) oraz wycięte sandałki zapewnią ciału odrobinę relaksu.

Otwieranie okien

Latem wiele osób decyduje się na stałe otwieranie okien. O ile w przypadku gdy powietrze jest świeże, a za oknem słupek rtęci nie przekracza 25°C, o tyle w czasie upałów i dusznej aury mija się to z celem. Dlaczego? Wracając po pracy z klimatyzowanego biura do nagrzanego po całym dniu wysokich temperatury pomieszczenia każdego dopadnie uczucie dyskomfortu. Dobrym rozwiązaniem jest otwieranie okien na noc. Z kolei w dzień najlepiej zasłonić rolety lub żaluzje i delektować się pobytem w chłodniejszym pomieszczeniu.

Słuchmed badanie słuchu za darmo