Trendy w torebkach

Która z nas nie chce podążać za modą i wpisywać się w najnowsze trendy ze świata mody? Najlepszym sposobem na nadążaniem za branżą fashion jest odpowiedni dobór dodatków do tych klasycznych i ponadczasowych stylizacji, które zawsze znajdziemy w swojej szafie. Zobaczmy zatem, jak wyglądają trendy jesień/zima 2019/2020 w ulubionym akcesorium każdej kobiety – torebkach damskich.

Torebki ze zwierzęcym motywem

W tym sezonie na wybiegach królują torebki skórzane z motywem zwierzęcym. Zazwyczaj są to printy z motywem zebry, centek czy nawet łat. Dobrze sprawdzą się, jeśli będą one miały nietypową, wielowymiarową fakturę, co doda im charakteru i pikanterii. Podobnie sprawdzą się ciekawe powierzchnie, również wzorowane na styl zwierzęcy. Najciekawszym i najczęściej spotykanym jest motyw tłoczenia na wzór skóry węża czy kajmana. To trend, który utrzymuje się już kolejny sezon i nie zapowiada się, żeby to było jego ostatnie słowo.

Modne torebki z naturalnej włoskiej skóry marki EiF znajdziesz na stronie producenta www.eif-torebki.pl

O ciekawym kształcie 

Moda nie lubi nudy, zatem w tym sezonie również stawia się na oryginalne kształty torebek. Tym razem górę wzięły torebki małe i to dosłownie, bo wręcz miniaturowe. Im mniejsze, tym lepsze. Ten groteskowy rozmiar torebki sprawdzi się jednak głównie na wybiegach. W modzie ulicznej królują torebki podłużne, w typie worka lub kuferka. Ten ostatni zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ on również nie po raz pierwszy pojawia się na wybiegach. Dobrze sprawdzą się jako torebki na co dzień, ponieważ są niezwykle praktyczne. Pomieszczą wszystko co niezbędne każdego dnia – od telefonu i portfela aż po zestaw kosmetyków i zakupów spożywczych. Bardzo często urozmaicone były nietypowym połączeniem z łańcuszkiem lub metalową wstawką.

torebka ze skory zwierzecej

Piękna damska torebka.

Dobrze dobrane kolory 

Skoro motywem przewodnim w torebkach damskich są zwierzęce odniesienia, kolorami dominującymi mogły zostać tylko te – kolory natury. Królują kolory typu zieleń, brąz, beż oraz czerń i biel. Zazwyczaj występują jako osobne kolory, nie łączy się ich ze sobą. Są w odcieniach przygaszonych i jak najbardziej zbliżonych do tych wprost z dżungli czy safari. Na wybiegach przebłyskiwały także bardzo wyraziste kolory takie jak krwista czerwień czy lazurowy błękit.

Na wybiegach modowych od kilku już sezonów utrzymują się tendencje do inspiracji naturą, jej kolorami i wzorami. Wygląda na to, że takie klasyki jak zwierzęce tłoczenia, zwłaszcza skóra z węża czy kajmana, na stałe powinny zagościć w szafach wielbicielek mody. Warto również zastanowić się nad bardziej charakterystycznymi modelami, takimi jak na przykład torebki ze zwierzęcymi printami lub o nietypowym kształcie.