Tort na zamówienie – o czym warto pamiętać?

Tort na zamówienieTort na zamówienie – jaki smak i z jakich produktów najlepszy?

Uroczystości takie jak wesele, chrzest czy ważna rocznica wymagają pięknej oprawy. Trudno wyobrazić sobie świętowanie bez odpowiednio zastawionego stołu, na którym króluje tort. Dużą popularnością cieszą się torty na zamówienie. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tort na zamówienie?

Tort na zamówienie – na jaką okazję?

Planując zamówienie tortu, należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad okazją. Każda uroczystość odznacza się nieco innym charakterem, w związku z czym nie ma czegoś takiego, jak tort uniwersalny. Pojawia się tu też kwestia dotycząca liczby uczestników przyjęcia. Nie do pomyślenia jest sytuacja, że tortu mogłoby zabraknąć dla niektórych gości. Pracownicy Piekarni Grzybki radzą, aby w kalkulacjach uwzględnić również to, czy osoby uczestniczące w uroczystości zostaną na pożegnanie obdarowane kawałkiem tortu na wynos – to częsta praktyka.

Tort na zamówienie

Tort na zamówienie – jaki smak i z jakich produktów najlepszy?

Tort – jaki smak i z jakich produktów?

W zależności od okoliczności tort powinien odznaczać się odpowiednim smakiem, np. na chrzciny czy komunię preferuje się delikatne tory, a z okazji urodzin czy imienin bardziej wyraziste w smaku. Osoba zamawiająca tort nie może kierować się wyłącznie własnymi preferencjami – musi pomyśleć o tym, co będzie smakowało gościom. Warto w tej kwestii skonsultować się z obsługą cukierni, w której składane jest zamówienie. Trzeba też brać poprawkę na alergie pokarmowe, na które cierpią niektórzy goście, gdyż w takim układzie nie wchodzi w rachubę wykorzystanie do upieczenia tortu pewnych składników. Oczywiście nie trzeba dodawać, że dobry tort to tort wykonany z najwyżej jakości produktów.

Gdzie kupić tort na zamówienie?

Współczesna branża cukiernicza idzie z duchem czasu i proponuje klientom składanie zamówień online. W dużych miastach funkcjonuje najwięcej cukierni, gdzie można wybrać się osobiście i kupić torty na zamówienie. Bemowo w Warszawie to tylko jeden z nielicznych przykładów dzielnicy w stolicy, gdzie prosperują świetne cukiernie z bogatą ofertą tortów na zamówienie.

Zobacz: Opakowanie na ciasto