Tlenoterapia – Nowoczesna pomoc seniorom

Aparat do tlenoterapiiTlenoterapia w domu? Warto spróbować.

Z danych medycznych wynika jednoznacznie, że wyłącznie w naszym kraju na obturacyjną chorobę płuc w stadium przewlekłym cierpi blisko dwa miliony osób, w większości ludzi starszych. Niestety zapadalność na tę jakże ciężką w zwalczeniu dolegliwość ciągle rośnie. Narodowy Fundusz Zdrowia mówi o drastycznie pogarszających się statystykach z roku na roku, co wynika w dużym stopniu z nałogowego palenia papierosów. Innowacyjność i postęp technologiczny pozwalają jednakże na poprawienie sytuacji osób walczących na tę przypadłość. Metodą okazującą się wyjątkowo skuteczną w tego typu schorzeniu jest tlenoterapia. Na czym polega? Spójrz poniżej.

Tlenoterapia kiedyś a dziś

Niegdyś tlenoterapia mogła być przeprowadza tylko i wyłącznie w sterylnych szpitalach. Od pewnego czasu natomiast możliwe jest też realizowanie tak zwanej tlenoterapii domowej. Wszystko to za sprawą pojawienia się koncentratorów tlenu – zaawansowanych urządzeń docelowo mających za zadanie dostarczać organizmowi odpowiednią ilość tlenu, pozwalając tym samym na komfortowe funkcjonowanie niezależnie od warunków zdrowotnych. Tego typu wynalazek to prawdziwa rewolucja w świecie medycznym. Jednym z czołowych przedstawicieli rynku wyżej wspomnianych koncentratorów tlenu jest chociażby firma Elektrotechmed, która specjalizuje się w dystrybucji charakteryzowanego sprzętu.

Poprzez regularne użytkowanie koncentratora realne jest wyraźne poprawienie stanu pacjenta z niedotlenieniem, a dzieje się to za sprawą efektywności urządzenia, które nie tylko gwarantuje komfort stosowania, ale i pełne bezpieczeństwo. W praktyce, organizm otrzymuje dodatkowa dawkę tlenu błyskawicznie.

Tlenoterapia na układ oddechowy i nie tylko

Profesjonalne koncentratory tlenu wysokiej klasy takie jak te proponowane przez Elektrotechmed znakomicie sprawdzają się nie tylko w sferze leczenia różnorodnych chorób układu oddechowego, choć przede wszystkim na tej płaszczyźnie są wykorzystywane, ale także idealnie nadają się do zwiększania wydolności oraz podnoszenia poziomu odporności. Tlenoterapia to w końcu sposób na lepsze samopoczucie, złagodzenie nieprzyjemnych skutków migren, a nawet ich zupełne wyeliminowanie, skuteczne pozbycie się zawrotów głowy czy kłopotów z zasypianiem bądź osłabieniem.