Teraz nie musisz mieć ogromnej garderoby w domu

wypożyczalnia ubrańWypożyczanie ubrań jest tanie i eko.
Każda kobieta lubi od czasu do czasu pójść na zakupy i wybrać dla siebie jakąś nową, ładną rzecz. Marek i sklepów przybywa i rośnie konkurencja między nimi, wobec czego ich właściciele szukają rozwiązań, aby konsument wybrał właśnie ich. Powstał w ten sposób niebezpieczny fenomen, określany jako fast fashion, w którym widzimy tendencję tzw. “sieciówek” do masowej produkcji ubrań i bardzo szybkich zmian kolekcji, nawet kilka razy w tygodniu. W ten sposób ubrania nie tylko tracą na jakości, ale też szybciej są zużywane i wymieniane na inne – co skutkuje marnotrawstwem pieniędzy i większym obciążeniem dla środowiska (ok. 20% ubrań trafia do śmieci!).

Idea wypożyczalni ubrań – oszczędnie i ekologicznie

Wypożyczalnie to miejsca znane już z lat 80. i 90. Nie było wówczas możliwości obejrzenia filmu w Internecie, wobec czego istniały wypożyczalnie filmów, gdzie ludzie czekali w kolejce na wymarzony film na kasecie. Wypożyczalnie ubrań natomiast mogą kojarzyć się z karnawałowymi, kolorowymi i zabawnymi strojami na bale przebierańców dla dzieci. Obecnie, za sprawą rozwoju technologii, wypożyczalnie ewoluowały w całkiem nowych kierunkach – powstały internetowe wypożyczalnie seriali, filmów (Netflix, HBO) czy książek (Legimi), dzięki czemu nie trzeba wychodzić z domu i wygodnie oglądać wszystko na swoim komputerze. Nazywa się to ekonomią współdzielenia. W zakresie ubrań również nastąpiła zmiana – aby zapobiec postępującemu konsumpcjonizmowi, ograniczyć liczbę ubrań niemieszczących się już w szafie i zapobiec rosnącej ilości ilości odpadów w środowisku, rozpoczęto prowadzenie wypożyczalni ubrań. Oprócz powyższych kwestii etycznych, wypożyczalnie ubrań mają również inne zalety.

Zalety wypożyczalni ubrań

  • mamy szansę założyć różne stylizacje, które później nie będą zalegały nam w szafie
  • oszczędzamy pieniądze
  • wspieramy działania ekologiczne
  • zatrzymujemy konsumpcyjny styl życia
  • możemy ubrać kreacje od projektantów, na których zakup mogłoby nas nie stać
  • wypożyczenie sukienki na wesele jest bardziej opłacalne, bo zapewne założymy ją tylko raz
  • idealne dla osób, które często uczęszczają na gale, bankiety czy imprezy i zawsze potrzebują nowej kreacji
  • to markowe rzeczy najwyższej jakości i projektantów światowych marek, dzięki czemu są unikalne i z pewnością będziemy się wyróżniać w towarzystwie
  • bogata oferta: sukienki na wesele, sukienki na jesień, kombinezony, torebki a nawet biżuteria – można skompletować całą stylizację

Wypożyczalnia ubrań od światowych projektantów – jak to działa?

Internetowa wypożyczalnia ubrań E-garderobe oferuje bogatą gamę różnych elementów stylizacji: sukienki na jesień, sukienki na wesele, marynarki, spodnie, płaszcze i wiele więcej. Co więcej, jest to ponad 400 ubrań od znanych projektantów z całego świata, więc możemy liczyć na stylowe i unikalne rzeczy najwyższej jakości. Proces wypożyczenia jest prosty i przejrzysty – wybierz swój rozmiar, określ datę i długość usługi a później tylko czekaj na kuriera, który przyniesie paczkę pod drzwi! Ciesz się wyjątkową kreacją, a kiedy przyjdzie czas odesłania, po prostu zamów kuriera i niczym więcej się nie przejmuj! Dodatkowo można wybrać opcje wcześniejszej przymiarki, kiedy nie jesteś pewna rozmiaru oraz darmowych porad online stylistki E-garderobe! Wybierz sukienki na jesień czy sukienki na wesele projektantów takich, jak Kendall+ Kylie, PNK czy Vera Wang, przeczytaj więcej na temat E-garderobe w Glamour i wypróbuj sama już dziś!