Terapia online

terapia online tanioJedyny ratunek to często terapia on-line.
Rozwiązaniem dla osób, które nie mogą skorzystać z typowej terapii jest terapia online. Warto zainteresować się tą propozycją.

Terapia online a spotkanie twarzą w twarz

Wiele osób zadaje sobie pytanie – czym różni się terapia online od tradycyjnej wizyty w gabinecie? W czasie takiej sesji, pacjent łączy się przez Skype, Whatsapp czy Facetime – w zależności od tego jaki komunikator jest dla niego najwygodniejszy. Dzięki temu możliwa jest rozmowa w czasie rzeczywistym, a nie na przykład przesłanie nagranego filmu. Można więc śmiało stwierdzić, że terapia online jest tak samo skuteczna jak spotkanie z terapeutą w jego gabinecie.

Niektórzy obawiają się, że podczas rozmowy online będą się czuć niekomfortowo. Dlatego też warto zadbać o swoje otoczenie – stworzyć sobie strefę komfortu, która pozwoli nam się poczuć wygodnie. Terapia online pozwala nam spotkać się z terapeutą w wygodnym fotelu lub nawet na ławeczce w ogrodzie. Najważniejsze, żebyśmy stworzyli wokół siebie przestrzeń, która w żaden sposób nie będzie nas krępować.

Zalety terapii online

Zdarza się, że sesja z terapeutą przepada z błachego powodu – jesteśmy przeziębieni, albo zepsuł nam się samochód i nie mamy jak dojechać na spotkanie. W takich sytuacjach terapia online stanowi idealne rozwiązanie. To także świetna opcja dla osób, które na przykład mieszkają za granicą i z powodu bariery językowej nie chcą podjąć leczenia w obcym kraju. Terapia online pomoże też osobom schorowanym, niepełnosprawnym, czy opiekującym się stale kimś – dzieckiem, osobą starszą.

Gdy wyjścia z domu są utrudnione, taki kontakt z terapeutą to znakomita opcja. Jeśli też pacjent należy do osób walczących z różnego rodzaju fobiami, które utrudniają mu wyjście z domu, terapeuta online może poprowadzić terapię zdalnie. Terapia online pozwala także zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdach, pozwala nam w bardziej elastyczny sposób dopasowywać godziny spotkań z terapeutą. Korzystanie z komunikatorów internetowych nie wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych, więc to metoda dostępna praktycznie dla wszystkich.

Żeby umówić się na terapię warto zajrzeć na stronę https://cplwowska.pl/terapia-online/. Podczas pierwszej, bezpłatnej wizyty dobrany zostanie najlepszy specjalista, który poprowadzi nas dalej.