Telefon idealny dla seniora – Na co zwrócić uwagę?

telefon dla seniora

Technologia ciągle się rozwija i idzie do przodu, niestety nie każdy jest w stanie nadążyć za tym procesem. Telefony stacjonarne nie są już obecne w każdym domu, ale nie wszystkie starsze osoby potrafią się z nim rozstać. Jeśli chcesz mieć stały kontakt ze swoją babcią lub dziadkiem możesz dać im w prezencie specjalny telefon, który stworzony został dla seniorów. Jak wybrać odpowiedni sprzęt dla starszej osoby? Dowiesz się z tego artykułu.

Na co zwrócić uwagę wybierając telefon?

Urządzenia, którymi mają na co dzień obsługiwać się osoby starsze muszą spełniać kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim taki telefon powinien być prosty w obsłudze. Litery oraz cyfry znajdujące się na klawiaturze urządzenia muszą być duże i czytelne. Dodatkowo smartfon nie powinien posiadać zbyt dużo zbędnych i trudnych funkcji. Wszystko powinno być proste i przejrzyste.

Duży i czytelny wyświetlacz to kolejna cecha, na którą musisz zwrócić uwagę wybierając telefon. Dzięki wyraźnemu ekranowi oczy starszej osoby nie będą się męczyć, a odczytywanie wiadomości stanie się łatwiejsze. Z tych względów najlepszym wyborem będzie telefon z wyświetlaczem w technologii IPS, gwarantujący czystość i wyrazistość obrazu.

Funkcja szybkich trybów wybierania również jest bardzo przydatna i z pewnością spodoba się starszej osobie. Dzięki nim Twoja babcia lub dziadek może sprawnie otwierać kontakty, z którymi chce nawiązać połączenie.

Wytrzymała bateria to kolejna ważna cecha w telefonie dla seniora. Dla starszych osób ważne jest to, by mogli oni korzystać z urządzenia w każdym momencie. Z tego względu wybierz smartfon o dużej pojemności oraz z małą częstotliwością ładowania.

W związku z tym, że dużo starszych osób boryka się z problemem ze słuchem wybierz telefon z mocnym głośnikiem. Dzięki temu będą oni mogli prowadzić rozmowy nawet tam, gdzie natężenie hałasu jest wysokie.

Idealny i solidny smartfon dla seniora to taki, który cechuje się wytrzymałą konstrukcją. Powinien być on wykonany z mocnych i trwałych materiałów, które nie ulegają szybko zniszczeniu. Ekran koniecznie zabezpiecz stosując specjalne szkło ochronne. Natomiast na obudowę możesz założyć silikonowe etui, które dodatkowo ochroni telefon starszej osoby przed ewentualnymi zarysowaniami.

Telefon dotykowy dla seniora

Wśród modeli tradycyjnych telefonów oferowanych dla starszych osób, znajdują się także nowe smartfony dotykowe. Czy warto wybrać tego typu urządzenie? Oczywiście, że tak! Różnią się one co prawda pod wieloma względami od telefonów klasycznych, ale poszczególne modele są stworzone specjalnie z myślą o seniorach. Szczególnie z takiego sprzętu ucieszy się osoba, która chętnie nauczy się obsługi nowszych technologii i nie sprawia mu to większych problemów. Wybierają telefon dotykowy koniecznie zwróć uwagę na procesor, pamięć RAM, a także na dodatkową funkcję jaką jest DUAL SIM – umożliwia ona obsługę dwóch kart jednocześnie na jednym urządzeniu.

Słuchmed badanie słuchu za darmo