Tego nie przechowuj w domowej apteczce

domowa apteczka listaDomowa apteczka - czy masz ją w swoim domu?

Domowa apteczka ma ogromne znaczenie. To właśnie w niej znajdziemy wszystko by doraźnie pomóc sobie w początkach choroby lub drobnego urazu.

Często jednak sami szkodzimy swojemu zdrowiu przechowując w apteczce rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. Sprawdźmy, czego unikać podczas kompletowania apteczki.

Otwarte butelki syropów, zeszłoroczne maści

Gdy dopada nas kaszel sięgamy po syrop. Zazwyczaj już po kilku dawkach czujemy się lepiej, więc pozostałą jego część odkładamy do apteki. Podobnie robimy z maściami i żelami. Często ponownie sięgamy po nie dopiero po kilku miesiącach. Tymczasem otawrte preparaty dawno straciły już swoje właściwości. Dbaj więc o to, by nie przechowywać ich dłużej niż 3 miesiące.

Antybiotyki – Nie zostawiaj ich nigdy

Antybiotyki to leki, które przepisywane są na konkretną infekcję bakteryjną. Dlatego też pod żadnym pozorem nie powinniśmy brać ich na własną rękę. Jeśli więc skończyłeś kurację a zostały ci jeszcze leki – od razu pozbądź się ich oddając do apteki lub wrzucając do pojemnika na lekarstwa.

Woda utleniona wcale nie najlepsza?

W apteczce większości z nas można znaleźć wodę utlenioną, którą traktujemy jako najskuteczniejszy środek dezynfekcyjny. Tymczasem wcale tak nie jest. Woda utleniona działa bardzo gwałtownie, przez co może uszkadzać tkanki. Co więcej wysusza je co nie sprzyja procesowi gojenia. Dlatego warto wymienić ją na dezynfekujący spray lub płyn, który działa o wiele skuteczniej a przy tym nie szkodzi skórze.

Unikaj rzeczy pozornie przydatnych

W twojej apteczce można znaleźć otwarte pudełko z gazikami? Dawno już przestały być jałowe i z pewnością nie nadają się do zabezpieczania ran. Oczywistym jest, że każdy z nas poszukuje oszczędności, jednak pozostawianie w apteczce wszystkiego co może się jeszcze przydać nie jest dobrym pomysłem.

Z całą pewnością z twojej apteczki zginęło obecnie całkiem sporo zapasów. Nie wiesz gdzie je uzupełnić? W takim razie odwiedź stronę www.hurtowniamedyczna.com.pl. Z pewnością znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz by wyposażyć swoją apteczkę.