Senior w Rabce-Zdrój

taxi rabka misiek taxiTaxi Rabka? Misiek Taxi chwali Pani Ania z Wrocławia.

Do Rabki-Zdrój przyjechałam w celach wypoczynkowych i leczniczych. Ze względu na fakt, że mam już swoje lata i nogi nie mają już tyle siły, co w młodości, w trakcie pobytu zdecydowałam się korzystać z usług firmy przewozowej Misiek Taxi. Był to dobry wybór, ponieważ ceny taxi Rabka były przystępne, komfort przejazdów wysoki, a kierowcy uprzejmi i pomocni. – pisze Pani Ania z Wrocławia.

Taxi Rabka? Zwiedzanie z Misiek Taxi

Zatrzymałam się w jednym z rabczańskich uzdrowisk, gdzie codziennie zażywałam relaksu i odprężenia. Dzień za dniem odczuwałam, jak niezwykle pozytywny wpływ na moje zdrowie ma nawet samo przebywanie w obszarze mikroklimatu, jaki stanowi Rabka-Zdrój. Postanowiłam jednak wykorzystać czas pobytu w sanatorium również jako wycieczkę krajoznawczą. Zadzwoniłam więc do Misiek Taxi, aby zamówić przejazd z uzdrowiska do Parku Zdrojowego. Kierowca zjawił się w oka mgnieniu i chwilę później spacerowałam już po uroczych i pełnych życia alejkach. Zawędrowałam aż do Tężni Solankowej i Pijalni Wód Mineralnych, gdzie spacerowałam wokół kolumny, inhalując się zdrowotną solanką i popijając wody lecznicze.

taxi rabka misiek taxi

Taxi Rabka? Misiek Taxi chwali Pani Ania z Wrocławia.

Ten spacer bardzo dobrze mi zrobił, jednak po dwóch godzinach poczułam zmęczenie i głód. Zadzwoniłam więc ponownie do Misiek Taxi, aby poszukać idealnego miejsca na regenerujący posiłek. Zapytałam sympatycznego kierowcę, gdzie można w Rabce-Zdrój zjeść pyszne regionalne dania. Taksówkarz, śmiejąc się wesoło, zawiózł mnie do restauracji, składając jednocześnie obietnicę, że będzie to na pewno najlepszy posiłek jaki zjem w Rabce. Nie mylił się! Jedzenie było wyśmienite.

Gdy odzyskałam siły postawiłam, że tego dnia chciałabym jeszcze zobaczyć słynną fontannę ze słoniami. Znajdowała się ona przy rabczańskim deptaku, do którego zawiózł mnie oczywiście kierowca z Misiek Taxi. Rabka-Zdrój naprawdę robiła na mnie wielkie wrażenie!

Wróciwszy do sanatorium po aktywnym, jak na seniora, dniu, usiadłam w swoim pokoju, aby wykonać listę obiektów, które chciałabym również odwiedzić w trakcie swojego pobytu. Teraz, wiedząc już, że mogę spokojnie przemieszczać się z Misiek Taxi, nie nadwyrężając swoich zmęczonych nóg, mogłam zaplanować ciekawą wycieczkę. Przy tworzeniu listy pomogła mi osoba z personelu, która bardzo dobrze znała Rabkę-Zdrój. Miejsca, które planowałam odwiedzić to:

  • Muzeum im. Władysława Orkana
  • Muzeum Górali i Zbójników
  • Skansen Taboru Kolejowego
  • Bulwary nad Poniczanką
  • Pomnik Świętego Mikołaja
  • Kościół Parafialny pw. św. Marii Magdaleny

Wyjeżdżając z Rabki, wszystkie punkty ze swojej listy miałam odhaczone. To była wspaniała przygoda, za którą sama sobie byłam wdzięczna! I oczywiście kierowcom z Misiek Taxi, którzy umożliwili mi zwiedzenie magicznej Rabki-Zdrój, mimo mojej słabej kondycji zdrowotnej.

Pozdrawiam Czytelników Słowo Seniora – Pani Ania z Wrocławia.

Zobacz: Sanatorium