Targi dla seniorów w Poznaniu

Seniorzy po 60 na targach senioralnych dla seniorówSeniorzy po 60 na targach senioralnych dla seniorów

VIII edycja targów VIVA SENIORZY! przeszła już do historii. Obecność blisko 100 wystawców oraz ogromne zainteresowanie ze strony zwiedzających nie tylko z województwa wielkopolskiego, ale też innych regionów naszego kraju, potwierdziło rangę tego wydarzenia w Polsce, jako ważnej i cenionej inicjatywy wspierającej rozwój i samorealizację osób po 60 roku życia.

Tematyka targów dla seniorów

Ważnym atutem targów jest bardzo szeroki zakres prezentowanych produktów i usług. Zróżnicowany zakres tematyczny odpowiada potrzebom dzisiejszych seniorów, u których zauważa się chęć samodoskonalenia i zagospodarowania czasu wolnego. W gronie wystawców pojawiły się firmy prezentujące sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny, środki pielęgnacyjne i zdrową żywność. Uwagę zwiedzających zwróciły także ośrodki rozwoju osobistego, szkoły tańca i kluby hobbystyczne. Wyjątkowo ciekawą ofertę zaprezentowały również sanatoria, uzdrowiska, pensjonaty, akademie III wieku i fundacje działające na rzecz osób starszych.

Konkurs Viva Wielkopolski Senior – edycja 2017

Pierwszego dnia targów, podczas uroczystego otwarcia zostały wręczone nagrody w konkursie „Viva Wielkopolski Senior – edycja 2017”. Tytuł wraz z nagrodą pieniężną otrzymali Pani Maria Serafin – Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Konina oraz Pan Bronisław Krakus, kaliski działacz sportowy i społeczny. Tytuł „Viva Wielkopolski Senior! – wyróżnienie specjalne” za wybitną działalność na rzecz osób starszych wraz z nagrodą pieniężną otrzymała Pani Anna Jakrzewska-Sawińska – Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej „Hospicjum Domowe”. Laureaci w otrzymali nagrody finansowe, upominki, dyplomy i wyjątkowe statuetki.

Warsztaty, prelekcje i pokazy za dla seniora

Targom, jak co roku, towarzyszyły liczne wykłady oraz spotkania o charakterze rozwojowo-szkoleniowym, przygotowane we współpracy z partnerami targów: Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Goście targowi mieli możliwość uczestniczenia w blisko 60 odrębnych wydarzeniach, które podzielono na warsztaty edukacyjno-rozwojowe, artystyczne oraz zajęcia sportowo-ruchowe.

Odbyła się także XII Konferencja Naukowa z cyklu: Promocja Polskiej Rehabilitacji na temat: Nowe Wyzwania technologiczne i rehabilitacyjne w opiece nad seniorami współorganizowana przez Komisję Rehabilitacji i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauki.

Seniorzy, także wspólnie z wnukami mogli odkryć swoje talenty i wypróbować swoją sprawność podczas warsztatów plastycznych, pokazów tańców m.in. kankana,  fitness latino i gimnastyki z elementami rehabilitacji.

Targi zapewniły gościom nie tylko relaks i dobrą zabawę, ale i możliwość skorzystania z badań profilaktycznych, m.in. badania za pomocą videodermatoskopu, analizy składu masy ciała, a także z porad dotyczących fizjoterapii, dietetyki i kosmetologii.

Gwiazdy estrady i dobra zabawa dla seniorów

Tradycją  targów VIVA SENIORZY są  koncerty gwiazd polskiej estrady. W tym roku gościliśmy Ewę Bem. Odbyło się także spotkanie z Teresą Lipowską aktorką serialu „M jak Miłość”, która czytała wiersze Jeremiego Przybory. Wrażenia artystyczne i dobra zabawa towarzyszyły publiczności także podczas musicalu „zakonnica w Przebraniu” aktorów z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Gorącą owacją nagrodzony został spektakl muzyczny „BODO…tanga”.

Do zobaczenia w 2018

Na kolejna edycję targów organizatorzy Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej zapraszają w terminie 25-26.05.2018 r.

Słuchmed badanie słuchu za darmo