Taniec: Przyjemna forma rehabilitacji

Taniec łączy pokolenia i jest dobry dla zdrowia.

Seniorzy w oczach młodszych osób często odbierani są jako osoby szare, smutne i zasiedziałe w domu. Rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Rzeczywiście po ukończeniu 80 lat wzrasta ilość chorób i dysfunkcji, co powoduje, że spora część osób w tym wieku i starszych częściej przebywa w domu. Jednak w wielu przypadkach, a w szczególności miedzy 60 a 70 rokiem życia, seniorzy przeżywają drugą to młodość. Widać to na dancingach międzypokoleniowych.

Taniec dla zdrowia i przyjemności

Każda aktywność fizyczna jest mile widziana niezależnie od wieku. Faktem jest, że seniorzy po 60-tce powinni raczej wstrzymać się z ponadnormatywnym wysiłkiem fizycznym, co nie oznacza, że mają zrezygnować z niego w ogóle. Dobrym przykładem umiarkowanej aktywności fizycznej jest taniec. W stolicy Polski, Warszawie, popularne są dancingi międzypokoleniowe. Ich uczestnikami są zarówno seniorzy jak i młodzież. To dobre miejsce, żeby pokazać swoje umiejętności taneczne. Co zrobić kiedy takich umiejętności nie posiadamy?

Kurs tańca dla seniorów

Popularny w Warszawie jest kurs tańca dla seniorów prowadzony przez Szkołę Tańca Steps4 UKurs tańca jest dobrym momentem, aby wyjść z domu i nawiązać nowe znajomości. Nie trzeba nawet mieć partnera do tańca. W Szkole Tańca Steps4 U instruktorzy zajmą się znalezieniem odpowiedniej osoby.

 

Po kursie tańca można sprawdzić swoje umiejętności taneczne z nowo poznanym partnerem lub partnerką na dancingu międzypokoleniowym. Jak wygląda taki dancing? Czy jest podobny do fajfów w sanatorium? Zobaczcie sami.

 

Dancing Międzypokoleniowy w Miłość Kredytowa 9! To była nasza ostatnia impreza w 2015 :)) Było pięknie! Dziękujemy, że byliście z nami w tym roku i mamy nadzieję,że razem damy czadu w 2016!! A dzisiaj balujemy do rana!! Życzymy Wam najlepszego Sylwestra ever!!!

Opublikowany przez DANCING Czwartek, 31 grudnia 2015

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo