Swincar: Pojazd – pająk. Czy spełnia swoje obietnice?

Pojazd Swincar dla seniorówPojazd Swincar dla seniorów

Choroba i wózek inwalidzki, operacja biodra, brak sił związany z podeszłym wiekiem – to tylko niektóre z przyczyn, które wykluczają seniorów z aktywnego życia. Miejsca bez chodników, za to z pagórkami i przeszkodami, stają się czymś, czego dana osoba ma więcej nie oglądać. Chyba, że… skorzysta z pojazdu o nazwie Swincar. Tak twierdzi producent – czy jednak pojazd spełnia te obietnice?

Czym jest Swincar?

Swincar nazywany jest pojazdem – pająkiem, z uwagi na swoją przypominającą pajęczaka konstrukcję. To pojazd, który od pewnego czasu popularny jest już we Francji i Niemczech, a który od niedawna udostępniany jest polskim użytkownikom. Został stworzony i opatentowany przez francuskiego konstruktora Pascala Rambaud, który pracował nad nim aż 8 lat, ulepszając kolejne prototypy.

Swincar to pojazd, który pozwala wjechać w nawet najbardziej niedostępne tereny – ma być zatem wręcz idealną propozycją między innymi dla osób niepełnosprawnych oraz dla seniorów, którzy z różnych powodów nie mają już sił na pokonywanie nierównych tras.

W czym tkwi sekret pojazdu?

Zajmijmy się jednak szczegółami. Pojazd Swincar to cichy, ekologiczny, elektryczny wehikuł z napędem na 4 koła i 4 kołami skrętnymi (każde koło posiada osobny silnik o mocy 1kW). Jest zasilany elektrycznie, zatem jest nie tylko cichy, ale i bezpieczny dla środowiska. To, na jak wiele wrażeń wystarczy nam naładowany pojazd, zależy do modelu – akumulatory 4kWh wystarczą na 6 godzin jazdy, 8kWh to już 12 godzin beztroski. Ładowanie? Dwie godziny i po sprawie.

Wahadłowe podwozie i platforma, kompozytowe zawieszenie, napęd na 4 koła i aluminiowa konstrukcja zapewniają jedno – ten pojazd naprawdę wjedzie absolutnie wszędzie. Pokonuje przeszkody, które mają nachylenie do 70 stopni, a aby wjechać pod sporą górę, nie potrzebuje nawet rozpędzenia się.

Kolejnym plusem jest regulacja prędkości. Pojazd – pająk może jechać z maksymalną prędkością 37km/h, możemy też zmniejszyć tę prędkość komputerowo.

Nie musisz czuć się izolowany

Czy to działa? TAK! Czy Swincar naprawdę jest w stanie zapewnić swobodny dostęp do atrakcji do tej pory niedostępnych? TAK, jeśli przeszkodą jest „tylko” trudny teren, nierówne chodniki to nie mamy się nad czym zastanawiać. Pojazd – pająk poradzi sobie bez problemu, pozwalając każdemu seniorowi cieszyć się na nowo pięknem przyrody. A sama jazda jest źródłem niesamowitych doznań.

Swincar dedykowany jest nie tylko klientom indywidualnym, ale również domom seniora, sanatoriom, dzięki czemu można urozmaicić pobyt seniorom oraz zwiększyć atrakcyjność placówki.

Słuchmed badanie słuchu za darmo