Swincar: Pojazd – pająk. Czy spełnia swoje obietnice?

Pojazd Swincar dla seniorówPojazd Swincar dla seniorów

Choroba i wózek inwalidzki, operacja biodra, brak sił związany z podeszłym wiekiem – to tylko niektóre z przyczyn, które wykluczają seniorów z aktywnego życia. Miejsca bez chodników, za to z pagórkami i przeszkodami, stają się czymś, czego dana osoba ma więcej nie oglądać. Chyba, że… skorzysta z pojazdu o nazwie Swincar. Tak twierdzi producent – czy jednak pojazd spełnia te obietnice?

Czym jest Swincar?

Swincar nazywany jest pojazdem – pająkiem, z uwagi na swoją przypominającą pajęczaka konstrukcję. To pojazd, który od pewnego czasu popularny jest już we Francji i Niemczech, a który od niedawna udostępniany jest polskim użytkownikom. Został stworzony i opatentowany przez francuskiego konstruktora Pascala Rambaud, który pracował nad nim aż 8 lat, ulepszając kolejne prototypy.

Swincar to pojazd, który pozwala wjechać w nawet najbardziej niedostępne tereny – ma być zatem wręcz idealną propozycją między innymi dla osób niepełnosprawnych oraz dla seniorów, którzy z różnych powodów nie mają już sił na pokonywanie nierównych tras.

W czym tkwi sekret pojazdu?

Zajmijmy się jednak szczegółami. Pojazd Swincar to cichy, ekologiczny, elektryczny wehikuł z napędem na 4 koła i 4 kołami skrętnymi (każde koło posiada osobny silnik o mocy 1kW). Jest zasilany elektrycznie, zatem jest nie tylko cichy, ale i bezpieczny dla środowiska. To, na jak wiele wrażeń wystarczy nam naładowany pojazd, zależy do modelu – akumulatory 4kWh wystarczą na 6 godzin jazdy, 8kWh to już 12 godzin beztroski. Ładowanie? Dwie godziny i po sprawie.

Wahadłowe podwozie i platforma, kompozytowe zawieszenie, napęd na 4 koła i aluminiowa konstrukcja zapewniają jedno – ten pojazd naprawdę wjedzie absolutnie wszędzie. Pokonuje przeszkody, które mają nachylenie do 70 stopni, a aby wjechać pod sporą górę, nie potrzebuje nawet rozpędzenia się.

Kolejnym plusem jest regulacja prędkości. Pojazd – pająk może jechać z maksymalną prędkością 37km/h, możemy też zmniejszyć tę prędkość komputerowo.

Nie musisz czuć się izolowany

Czy to działa? TAK! Czy Swincar naprawdę jest w stanie zapewnić swobodny dostęp do atrakcji do tej pory niedostępnych? TAK, jeśli przeszkodą jest „tylko” trudny teren, nierówne chodniki to nie mamy się nad czym zastanawiać. Pojazd – pająk poradzi sobie bez problemu, pozwalając każdemu seniorowi cieszyć się na nowo pięknem przyrody. A sama jazda jest źródłem niesamowitych doznań.

Swincar dedykowany jest nie tylko klientom indywidualnym, ale również domom seniora, sanatoriom, dzięki czemu można urozmaicić pobyt seniorom oraz zwiększyć atrakcyjność placówki.