Świecowanie uszu

jak świecować uszyŚwiecowanie uszu pomaga pozbyć się woskowiny z ucha.
Świecowanie uszu to zabieg, którego popularność nieco już przeminęła. Szeroko stosowany był przed dekadą, a wywodzi się tak naprawdę z tradycyjnej medycyny Nowego Świata, chociaż i w Europie tego typu zabiegi były stosowane. Wiemy na pewno, że próbowali tego między innymi starożytni Grecy. O co chodzi w tym zabiegu i jakie przynosi korzyści?

Walka z woskowiną

Poprzez świecowanie uszu specjaliści od medycyny niekonwencjonalnej chcą osiągnąć jeden efekt podstawowy oraz przy okazji wytworzyć kilka dodatkowych zjawisk pozytywnych dla organizmu.

Najważniejszym efektem pozytywnym ma tutaj być skuteczne oczyszczenie uszu z zalegającej w nim woskowiny. Okazuje się, że świecowanie jest bardzo skuteczne w tym względzie, ale tylko w ściśle określonych sytuacjach.

Przede wszystkim, należy rozumieć, że ucho ludzkie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z własna higieną. Produkuje ono bowiem własny wosk, który wysusza się, kruszy i jest usuwany z ucha bez naszej pomocy. Nie zawsze jest to jednak estetyczne, więc zazwyczaj pomagamy naturze płucząc uszy lub stosując patyczki higieniczne. Ostatnia z tych czynności jest poważnym błędem, ponieważ powoduje tworzenie czopów z wosku i wpychanie ich głębiej do kanału słuchowego. Właśnie w przypadku pojawienia się takiego czopu świecowanie może pomóc.

Usuwanie czopów

W czasie świecowania ucha do kanału słuchowego wkłada się podstawę świecy oraz zapala jej koniec. Rozgrzewająca się świeca wytwarza dwa efekty. Pierwszy z nich to przenoszenie ciepła do ucha, a drugi wytwarzanie delikatnego podciśnienia, które działa niczym odkurzacz. Dzięki rozgrzaniu woskowego czopa i jego delikatnemu zasysaniu, przy odrobinie szczęścia, możliwe jest usunięcie blokady i drastyczne poprawienie słuchu. Mimo to, w przypadku odczuwania zaburzeń słuchu, lepiej jest wybrać się do lekarza laryngologa. Ważne jest jedynie, by z zabiegu nie korzystały osoby, u których istnieją problemy z błoną bębenka.

Dodatkowe efekty zabiegu

Świecowanie uszu to głównie ich oczyszczanie, ale uzyskiwane efekty sprawiają, że zabieg ten może być pomocny także w innych schorzeniach. Ciepło, jakie jest dostarczane do głowy, pozytywnie wpływa na zatoki i pomaga wszystkim osobom z przewlekłym nieżytem nosa, na przykład alergikom. Wszelkie stany zapalne gardła czy migreny także mogą zostać ograniczone przez świecowanie, chociaż nie ma tutaj żadnej gwarancji. Wiele osób podnosi ponadto, że w trakcie świecowania uszu czuje wyraźnie odprężenie i jest to dla nich znakomity sposób na zwalczanie stresu.

https://auraherbals.pl/swiece-do-swiecowania-uszu-konchy-5-par