Świat bez barier

schodołaz krzesełkowySchodołaz krzesełkowy zamiast windy.

Ludzie mają bardzo różnorodne potrzeby, niektóre z nich są związane z niepełnosprawnością wrodzoną lub taką wywołaną chorobą albo wypadkiem. Ważną sprawą jest wówczas to, by umożliwić im jak najłatwiejsze funkcjonowanie w życiu codziennym. Pokonywanie barier architektonicznych w życiu osób niepełnosprawnych, starszych oraz ich opiekunów, to jedno z najpoważniejszych zadań, które należy rozwiązać. Dzięki zaawansowanej technice jest to coraz łatwiejsze. Warto skorzystać z takich udogodnień.

  1. Schodołazy pomagają niepełnosprawnym
  2. Bariery, które można pokonać
  3. Lepsze życie dla każdego

Schodołazy pomagają niepełnosprawnym

Jednym z usprawnień, które trzeba wziąć pod uwagę w przypadku ułatwienia życia osobie niepełnosprawnej, są schodołazy dla niepełnosprawnych. Urządzenia te pozwalają pokonywać schody, dzięki czemu odpada problem ze znoszeniem ludzi po stromych stopniach, w nieporęcznych wózkach inwalidzkich, itp. Schodołazy pozwalają na dostanie się na wyższe kondygnacje budynków mieszkalnych, czy też budynków użyteczności publicznej. Posiadają one specjalne zabezpieczenia, dzięki którym transport osoby niepełnosprawnej odbywa się w pełni bezpiecznie.

Bariery, które można pokonać

schodołaz przykład

Tak wygląda schodołaz.

Schodołazy występują w różnych typach, które możemy dobrać do konkretnych potrzeb osób,  nimi się przemieszczających. Na rynku są dostępne schodołazy kroczące, schodołazy gąsiennicowe, a także takie produkty jak schodołaz krzesełkowy yack n961. Różne ich rodzaje bez trudu znajdziemy w sklepach, także w sieci internetowej. Odpowiednio dobrane, wyposażone w podłokietniki, czy specjalne rampy z płozami, umożliwią osobom niepełnosprawnym przemieszczanie się na wózku, czy też bez niego. W większości przypadków skorzystanie z takiego urządzenia będzie wymagało pomocy osoby trzeciej. Schodołaz kroczący yack n961 na pewno sprawdzi się w każdych warunkach – jego udźwig wynosi aż do stu trzydziestu kilogramów. Cena nie należy do najniższych i oscyluje w granicach piętnastu tysięcy złotych, ale w wielu przypadkach istnieje możliwość uzyskania dofinansowania jego zakupu, nawet do wysokości 95% ceny wyjściowej.

Lepsze życie dla każdego

Decyzję o zakupie takiego urządzenia, jak schodołaz krzesełkowy yack n961, warto podjąć jak najszybciej. Zaoszczędzimy dzięki niej mnóstwo sił oraz zdrowia. Każdy, kto miał okazję pomagać osobie przemieszczającej się na wózku, wie jak trudna oraz ciężka jest to powinność. Estetycznie wykonany oraz dobrze zaprojektowany schodołaz yack n961, pozwoli nam na zmianę jakości życia zarówno osoby z niepełnosprawnością, jak i jej opiekuna. Warto iść z postępem i korzystać z tego, co technika ma nam do zaoferowania.