Sprawdźmy, co kryje się w coraz popularniejszym krzemie organicznym

krzem organiczny sillicumWpływ krzemu na ludzki organizm? Pozytywna energia życiowa.

Gdy rozpatrujemy kwestie zdrowotne, dzisiejsze czasy możemy uznać za swego rodzaju paradoks. Z jednej strony wszechobecny, przyspieszony tryb życia nie raz daje się we znaki, z drugiej jednak – mamy ogromny wybór prozdrowotnych działań i coraz dostępniejszą wiedzę o suplementach i diecie. Jak zatem poszukiwać tych najbardziej wartościowych rozwiązań? Jakie znaczenie dla naszego organizmu ma krzem organiczny?

Krzem i właściwości tego cennego pierwiastka

Naukowcy badając życie na Ziemi i organizm ludzki, nie bez przyczyny połączyli silicium (‘krzem’ z łacińskiego) z prawidłowym jego funkcjonowaniem. Wykazano, że to zaraz po tlenie najczęściej występujący pierwiastek w świecie przyrody! Już ta informacja powinna dać nam sporo do myślenia, wtedy, gdy rozpatrujemy zapotrzebowanie naszego organizmu na różnorodne składniki odżywcze. O roli tlenu nie musimy nikogo uświadamiać, jak jednak przedstawia się sytuacja z silicium? Sprawdzimy, co kryje się w krzemie i właściwościach, których próżno poszukiwać w innych pierwiastkach.

Badając wpływ krzemu na nasz organizm dowiedziono następujące prawidłowości:

  1. uczestniczy on w metabolizmie, czyli m.in. prawidłowym wchłanianiu kilkudziesięciu innych pierwiastków, w tym wapnia i magnezu!
  2. pozytywnie wpływa na układ kostny, regenerując chrząstki i wzmacniając kości oraz hamując rozwój osteoporozy,
  3. krzem organiczny dostarczany układowi nerwowemu, pozwala mu na szybszą regenerację i ochronę przed chorobą Alzheimera,
  4. wzmacnia nasz organizm sprawiając, że jest bardziej odporny nie tylko na zakażenia bakteryjne, lecz również stres,
  5. stanowi element budulcowy zarówno komórek, jak i tkanki łącznej, w tym kości, ścięgien, skóry. Co więcej, znajduje się w wielu narządach, w tym w wątrobie i zastawkach,
  6. silicium wspomaga nasz układ krążenia, dzięki czemu ograniczamy ryzyko powstawania miażdżycy,
  7. wykazuje silne działanie regenerujące i przeciwzapalne. Widzimy to w działaniu krzemu i właściwości na skórze przy skaleczeniach bądź niedoskonałościach,
  8. pozytywnie wpływa na kondycję włosów, paznokci i skóry, co już dawno – w trosce o swoją urodę – zauważyli Francuzi,
  9. udowodniono, że dobrej jakości krzem w płynie Silor+B pozwala na bardzo wysoką przyswajalność – nawet 70%! Dzięki temu zyskujemy ważne źródło tego cennego pierwiastka również wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie przyjąć wystarczającej ilości silicium z diety.

Krzem w płynie Silor+B – sprawdź, jak ważna jest przyswajalność!

Zdrowa i pełnowartościowa dieta to podstawa, jednak nie wszystkie składniki zostaną z niej odpowiednio przyswojone przez nas organizm. Wtedy z pomocą przychodzą nam sprawdzone rozwiązania, które stworzone w zaciszu laboratoriów mogą realnie wspomóc zdrowie i samopoczucie. Za taki przykład bez wątpienia możemy uznać krzem. Potrzebujemy go średnio od 20 do 30 mg dziennie, dlatego warto sięgnąć po rozwiązanie w postaci krzemu w płynie Silor+B. Stworzony przez polską markę Invex Remedies, odpowiednio przyjmowany suplement wspomoże organizm przez niebezpiecznymi niedoborami krzemu organicznego. Pamiętajmy, że klucz w prawidłowej kondycji naszego ciała i umysłu leży w rozsądnym podejściu do diety, aktywności fizycznej i tzw. higienie życia. Dzięki równowadze oraz wartościowemu wsparciu organizmu, będziemy mogli dłużej cieszyć się sprawnością!

Jeśli poszukujesz wartościowego krzemu organicznego w płynie, zajrzyj do Ausi.eu

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo