Spotkanie dla seniorów: Hipoteka odwrócona – pytania i odpowiedzi

Hipoteka odwróconaOdwrócona hipoteka: Poznaj odpowiedzi od ekspertów.

Odwrócona hipoteka – Wszystko co musisz wiedzieć

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz Sąd Okręgowy w Warszawie serdecznie zapraszają na spotkanie dyskusyjne dla seniorów na temat tzw. hipoteki odwróconej. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca br. o godzinie 10.00 w sali nr 400 Sądu Okręgowego w Warszawie przy al. Solidarności 127. Spotkanie jest kolejną z kolei inicjatywą warszawskiego samorządu adwokackiego oraz Sądu Okręgowego w Warszawie skierowaną do seniorów.

Przypomnijmy, iż „Odwrócona hipoteka” to faktycznie nowy rodzaj kredytu, jakiego bank może udzielić właścicielowi nieruchomości albo osobie, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu lub prawo użytkowania wieczystego.

Osoby starsze, bowiem do nich adresowany jest przede wszystkim ten produkt finansowy, mogą skorzystać z bankowej oferty odwróconej hipoteki. W zamian za to otrzymają np. co miesiąc pieniądze z banku. Na taką możliwość decydują się najczęściej osoby, które dysponują np. mieszkaniem czy domem już za dużym dla nich, a nie chcą się z niego z różnych powodów wyprowadzać i zamieniać je na mniejsze. Jednocześnie koszty utrzymania lokum pochłaniają znaczną część emerytury czy innych dochodów.

Prowadzący spotkanie opowiedzą m. in. o procedurze zawarcia umowy, o obowiązkach i prawach stron tej umowy oraz odpowiedzą na pytania stawiane przez uczestników.

Serdecznie zapraszamy!

odwrócona hipoteka

Spotkanie dla seniorów: Hipoteka odwrócona

Słuchmed badanie słuchu za darmo