Soczewki okularowe progresywne – wskazania do ich stosowania, ich zalety i inne informacje

Okulary Seiko OpticalOkulary progresywne – dla kogo są przeznaczone?

Progresywne soczewki do okularów to jedna z najważniejszych innowacji optycznych ostatnich dziesięcioleci.

Okularowa soczewka progresywna umożliwia komfortowe i ostre widzenie obiektów umieszczonych w różnych odległościach, a okulary wyposażone w szkła progresywne pozwalają cieszyć się doskonałą jakością widzenia podczas wykonywania różnych aktywności. Ich właściciel może bez trudu odczytać drobny druk, a po chwili rozkoszować się pejzażem widzianym za oknem bez konieczności zmiany okularów na inną parę. Czym wyróżniają się progresywne soczewki okularowe i kto powinien zastanowić się nad ich zakupem?

Okulary progresywne – dla kogo są przeznaczone?

Okulary z soczewkami progresywnymi to nieocenione udogodnienie dla osób w średnim oraz starszym wieku, u których uwidaczniają się symptomy typowe dla prezbiopii – dolegliwości, której podłożem są procesy starzenia się struktur oka. Prezbiopia objawia się kłopotami przy widzeniu z bliska, podczas czytania, pisania, korzystania z telefonu. Ponieważ w przypadku prezbiopii za utratę zdolności ostrego widzenia obrazu z bliska odpowiadają naturalne zmiany związane ze starzeniem się soczewki wewnątrzgałkowej oka, każdy z nas prędzej czy później stanie się prezbiopem, który będzie potrzebował okularów do czytania lub… okularów progresywnych. Szkła progresywne najnowszej generacji mogą być stosowane niezależnie od wartości korekcji wzroku nawet w przypadku różnych wad w lewym i prawym oku. Takie innowacyjne progresywne soczewki okularowe, które pozwalają na pełną indywidualizację, tworzy Seiko Optical – lider w dziedzinie najnowocześniejszych technologii optycznych.

Kto powinien zdecydować się na progresywne soczewki do okularów?

Ponieważ okularowe soczewki progresywne służą jednocześnie do korekcji wady wzroku na dal i na bliż, a te najlepsze oferują również poprawę jakości widzenia na odległości pośrednie, sprawdzą się one jako soczewki do okularów dla osób wykonujących różne zawody. Okulary progresywne to m.in. doskonałe okulary dla kierowców, ponieważ umożliwiają dobre widzenie tego, co dzieje się na drodze, a jednocześnie pozwalają odczytywać wskazania przyrządów umieszczonych w niewielkiej odległości od oczu w trakcie prowadzenia auta. To także udogodnienie w pracy z dokumentami, która wymaga przy okazji obserwacji otoczenia czy spoglądania na monitor komputera. Wspomniane już soczewki progresywne Seiko Optical występują m.in. w wielu funkcjonalnych i dopasowanych do różnych aktywności wariantach jak np. soczewki do pracy biurowej, do jazdy samochodem, dla sportowców itp.

Jakie zalety czynią progresywne soczewki okularowe atrakcyjnym wyborem?

Szkła progresywne oferują przede wszystkim większy komfort na co dzień, dopasowując się do stylu naszego życia. Wykorzystując okulary progresywne nie musimy pamiętać o posiadaniu przy sobie kilku par okularów i zmianie ich w zależności od odległości wykonywanej czynności. Szkła progresywne to fantastyczne udogodnienie podnoszące komfort pracy, co za tym idzie pozwalające na bycie bardziej efektywnym i pewnym siebie. To bezkompromisowe rozwiązanie pozwala nam zapomnieć o prezbiopii.