Soczewki kontaktowe progresywne – Jak to działa?

progresywne soczewki kontaktowe co toSoczewki dla seniorów? Najczęściej to soczewki progresywne.
Soczewki kontaktowe progresywne – ich użytkowanie dotyczy głównie osoby starsze, dlatego wskazana wada wzroku nazywana jest potocznie starczowzrocznością. W dzisiejszym artykule dowiesz się wszystkiego na temat samej wady, jak i soczewek progresywnych, ich doboru oraz sposobów codziennej pielęgnacji. Postaramy się wyjaśnić wszystko krok po kroku, dzięki czemu łatwiej jest podjąć decyzję i zakupić odpowiednie szkła kontaktowe.

Starczowzroczność – Objawy

Prawidłową i profesjonalną nazwą jest presbiopia, która objawia się najczęściej u osób powyżej 40. roku życia. Wszystko to jest wynikiem starzenia się mięśni wewnątrzgałkowych oczu, które z kolei prowadzą do zaburzeń akomodacji oka. W rezultacie tłumacząc to prostymi słowami, chodzi o pogorszenie widzenia zarówno z bliska, jak i z daleka. Efekt ten można zaobserwować u starszych wiekiem ludzi, którzy mają problem z odczytaniem tytułów gazet czy numerów autobusów po drugiej stronie ulicy.

Jest to wada wzroku, która może dotknąć każdego, dlatego już od najmłodszych lat należy szanować swój wzrok i o niego dbać za pomocą odpowiedniej diety i ograniczonego czasu przez ekranem komputera czy telefonu. Równie dobrze jest korygować jakiekolwiek trudności z widzenia już od momentu zauważenia pierwszych zmian, by nie dopuścić do pogarszania się stanu swojego wzroku. Lepiej uniknąć takich objawów jak niewyraźne widzenie, rozmazywanie obrazu czy nawet bóle głowy i zmęczenie oczu.

Soczewki kontaktowe progresywne – Jak działają?

Można spotkać się też z nazwą soczewek multifokalnych, które przeznaczone są do noszenia przez osoby zmagające się z presbiopią. Ich zadaniem jest zmiana mocy optycznej na powierzchni soczewki, gdzie dostosowuje się ona do odległości widzenia. W ten sposób wzrok zostaje wyostrzony podczas patrzenia z bliska i daleka jednocześnie. To fantastyczne udogodnienie zawdzięczamy specjalnej budowie soczewek progresywnych, które są znacznie wygodniejsze niż okulary.

W ich przypadku oczy o wiele trudniej i wolniej dopasowują się do wyostrzenia obrazu z różnych odległości, a poza tym jest to wygodniejsze, gdy nie musisz za każdym razem zdejmować i zakładać okulary na nos. Soczewki multifokalne możesz zakupić w atrakcyjnej cenie tutaj – https://mylenshop.com/, które dostępne są zarówno w wersji jednodniowej, dwutygodniowej, jak i miesięcznej, kwartalnej czy rocznej. Zanim jednak zdecydujesz się wybrać dla siebie soczewki progresywne, powinieneś koniecznie skonsultować się z lekarzem, by pomógł Ci zbadać wzrok i określić odpowiednią moc i addycję na lewe i prawe oko.

Szkła progresywne – Jak o nie dbać?

To soczewki jak każde inne, dlatego nie wolno zapominać o prawidłowej i systematycznej pielęgnacji szkieł. W zależności od rodzaju, który wybierzesz, musisz zastosować się do zaleceń producenta. Najprostszą sprawą będzie wybór szkieł jednodniowych, które zaraz po ściągnięciu należy wyrzucić i nie poleca się zakładania ich drugi raz.

W przypadku pozostałych długoterminowych soczewek progresywnych, trzeba mieć na uwadze również zakup środków pielęgnujących, jak na przykład płyn do dezynfekcji, czyszczenia i nawilżania szkieł. Na szczęście istnieje jeszcze jedno uniwersalne rozwiązanie w postaci płynu wielofunkcyjnego do soczewek. Nie zapominaj także o codziennym myciu i suszeniu pojemniczka na soczewki oraz dokładnym myciu rąk przed założeniem i zdejmowaniem szkieł.

Słuchmed badanie słuchu za darmo